X
برای اجرا در تالار وحدت

پروژه «آنگاه نگاه گاه آه» تمدید شد/ روایت قمصری از اجرای یک فرم عجیب

یکشنبه, 2 دی 1397

پروژه ملی «آنگاه نگاه گاه آه» علی قمصری در حالی برای اجرا در تالار وحدت تهران تمدید شد که بهنام ابوالقاسم و هاله سیفی زاده  از هنرمندان شناخته شده موسیقی کشورمان به این پروژه اضافه شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، علی قمصری پس از اجرای روزهای دوم و سوم دی ماه پروژه ملی «آنگاه نگاه گاه آه» با گروه «همنوازان حصار» در تالار رودکی این برنامه را  روز شانزدهم دی ماه نیز در تالار وحدت تهران به صحنه می برد. این در حالی است که بهنام ابوالقاسم و هاله سیفی زاده از هنرمندان شناخته شده و مطرح کشورمان برای اجرای یک تریوی متفاوت به این پروژه اضافه شدند.

علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی پس از اعلام خبر تمدید این برنامه، با انتشار نوشته ای از اجرای یک بخش متفاوت و جالب در کنسرت های تهران خبر داد و گفت: «بادی پرکاشن شاید یکی از بخش های متفاوت و جالب اجرای تازه ما در تهران باشد. یکی از حرف های تازه موسیقی قرن بیست، رهایی از وزن قید دیوارهای خط میزان های کلیشه ای بود. این رهایی که برای غرب  دستاوردی مدرن بود در سنت های کهن شرق از دیرباز وجود داشته. به همان شدت که شرق در حال بازنمایی دیروز غرب است، غرب در حال کشف شرق کهن است.  ریتم های موسیقی جنوب، کرمانج، بلوچستان و … حکایت از نوعی رهایی دارند که حصار میزان نماها محدودشان نمی کند. ادوار ایقاعی موسیقی قدیم ایران نیز که امروز در موسیقی سنتی تکریه بیشتر از موسیقی خودمان معمول هستند نیز از همین رهایی حکایت دارند. بدن کوبی همراه با ارکستر که نمونه های بدوی آن در زمان ساسانیان کاربرد داشته و البته نمونه های پیشرفته ای در غرب از آن وجود دارد، برای من دو وجه کاربردی دارد. اول به رسمیت شناختن بدن به عنوان یک ساز کامل که نوازنده اش با به صدا درآوردن اجزایش، به بازکردن گره هایی که سالها در آن ایجاد شده می پردازد و دوم رهایی از قید ریتم هایی که در چارچوب میزان نماها خاک گرفته اند و دست و جسارتی برای بیرون کشیدنشان لازم است. به هر ترتیب از همراهان این بخش واقعا تشکر می کنم که ماه های زیادی است، بدون چشم داشت و بی دغدغه دیده شدن، تلاشی خالصانه در تمرین ها داشتند.»

علی قمصری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی پس از اجرای پرمخاطب پروژه «شط رنج» در تهران و شهرهای مختلف اروپایی ، پاییز و زمستان سال ۹۷ با همراهی مجموعه «همنوازان حصار» تازه ترین پروژه موسیقایی خود را در قالب تور کنسرت های «آنگاه نگاه گاه آه»  برگزار کرده است. این پروژه با کنسرت شهر رشت در تاریخ ۸ آذر آغاز شده و تا پایان دی ماه نیز ادامه پیدا خواهد کرد. این در حالی است که وی روزهای ۲ و ۳ دی ماه در تالار رودکی تهران و روز ۱۶ دی ماه میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی در قالب این پروژه ملی خواهد بود.

«آنگاه، نگاه، گاه، آه» روایتی موسیقایی از مجموعه ساخته های جدید علی قمصری است که با اشعاری از هوشنگ ابتهاج، احسان افشاری و امیرحسین الهیاری، خوانندگی بهادر صحت و همراهی نوازندگان شناخته شده کشورمان در قالب گروه «همنوازان حصار» به صحنه می رود. در این پروژه علی قمصری آهنگساز و نوازنده تار، بهادر صحت خواننده، کامران منتظری نوازنده کوبه ای، امیر فرهنگ اسکندری نوازنده عود، اشکان مرادی نوازنده کمانچه، سوگل شیری نوازنده ویولنسل، کاوه تسعیری نوازنده آلتو، علیرضا عقیقی نوازنده تار و مروارید حسینی نوازنده سه تار گروه نوازندگان «همنوازان حصار» را تشکیل می دهند. این در حالی است که گروه «هامین» به مدیریت سیدعلی میرمحمدی به عنوان مجموعه برگزار کننده کنسرت تهران و علیرضا علیخانی مدیر اجرایی و احسان مقدس پور به عنوان طراح صحنه در کنار گروه «همنوازان حصار» حضور دارند.

بلیت فروشی تمدید کنسرت «آنگاه، نگاه، گاه، آه» علی قمصری  برای اجرای روز ۱۶ دی ماه در تالار وحدت تهران از شب گذشته آغاز شده و علاقه مندان برای تهیه بلیت و حضور در این اجرا می توانند به سامانه «ایران کنسرت» مراجعه کنند.

چاپ
>