X
با داوری و کارشناسی فریدون شهبازیان و علی‌اصغر شاه‌زیدی

نوزدهمین شب آواز ایرانی برگزار شد

یکشنبه, 31 اردیبهشت 1396

نخستین برنامه «شب آواز ایرانی» در سال ۹۶، با اجرای پنج گروه و همچنین رونمایی از آلبوم «نرگس فتان» در حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، جدیدترین برنامه‌ی «شب آواز ایرانی» شنبه ۳۰ اردیبهشت با اجرای عباس سجادی و با حضور فریدون شهبازیان و علی‌اصغر شاه‌زیدی به‌عنوان داوران و کارشناسان این برنامه و همچنین اجرای پنج گروه موسیقی و رونمایی از آلبوم موسیقی «نرگس فتان» اثر استاد شهرام میرجلالی برگزار شد.

آلبوم موسیقی «نرگس فتان» شامل ۱۲ قطعه با هم‌نوازی تار و تمبک استاد شهرام میرجلالی و رضا ترشیزی است. شهرام میرجلالی (زاده ۱۳۳۸، اهواز)، نوازنده و آموزگار ایرانی تار و عود است. وی از نوازندگان برجسته تار مکتب اصفهان بوده و از شاگردان استادانی چون جلیل شهناز و سیدحسن کسایی به‌شمار می‌آید. وی در کارنامه هنری خود سابقه همکاری با هنرمندانی چون محمدرضا شجریان، همایون شجریان، علیرضا افتخاری، ایرج بسطامی و حسام‌الدین سراج را دارد. میرجلالی در این برنامه قطعاتی را با همراهی آواز استاد علی‌اصغر شاه‌زیدی و تمبک پدرام بلورچی به‌عنوان میهمانِ ویژه اجرا کرد که با استقبال بسیار خوبی همراه شد.

شایان ذکر است که آلبوم موسیقی «نرگس فتان» از روز یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در فروشگاه‌های معتبر مرکز موسیقی سراسر کشور قابل تهیه است.

در ادامه‌ی این برنامه حمیدرضا فرهنگ به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از اشعار مولانا پرداخت. حسین صائمی به همراه علی بدری (نوازنده سه‌تار) به اجرای آوازی در مایه سه‌گاه با استفاده از غزل‌های حافظ و کیان حامدی‌نژاد به همراه ادیب فروزان (نوازنده تار) به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از شعرهای حسین منزوی پرداختند.

اکرام مهرآوا نیز به همراه رضا پیامنی (نوازنده سنتور) آوازی در مایه راست‌پنجگاه با استفاده از شعر‌های اکرام مهرآوا، و علیرضا جواهری به همراه علی نعمت‌الهی (نوازنده تار) آوازی در مایه شور با استفاده از غزلیات حافظ اجرا کرد.

در پایان مراسم، کیان حامدی‌نژاد به همراه ادیب فروزان (نوازنده تار) به عنوان گروه برتر نوزدهمین برنامه شب آواز ایرانی از سوی داوران انتخاب شدند.

برنامه شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مؤسسه‌ی فرهنگی هنری سپهر سوره‌ی هنر، با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید شکل گرفته است و آخرین شنبه‌های هر ماه، ساعت ۱۸ در تالار «سوره» حوزه‌ی هنری برگزار می‌شود.

چاپ
>