X

شب خوب خراسانی‌ها در دومین روز جشنواره موسیقی نواحی

پنجشنبه, 8 تیر 1396

در دومین شب از دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گروه های شرکت کننده از شهر خراسان با حداکثر شرکت کننده در بخش پیشکسوتان بهترین شب را برای مخاطبان رقم زدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دومین شب جشنواره موسیقی نواحی ایران در سه بخش نشست های پژوهشی، راویان اصالت و پیشکسوتان و اجراهای عمومی با حضور هنرمندانی از خراسان، لرستان، بوکان، همدان، بوشهر، آذربایجان و…  در سه سالن مجزا در شهر کرمان در قالب دهمین جشنواره موسیقی نواحی برگزار شد.

 نخستین نشست بخش پژوهش دهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران به بررسی منظومه “کوراوغلو” در سالن سینما تک هتل “پارس” کرمان با حضور فرزاد طالبی (مدیر کل دفتر موسیقی) و محمدرضا علیزاده (مدیر کل اداره ارشاد کرمان) برگزار شد. در این بخش یک مهمان از کشور ترکیه با نام گولتکین بولوتغلو نیز حضور داشته و در همین راستا اجرایی با سازش داشت.

در بخش دیگر جشنواره نیز افرادی چون محمد مقدری، علیرضا محولاتی، مهدی اصلاح علی‌آبادی، صفرعلی ایزدی، مظاهر حدادیان، ابراهیم تیموری، خلیل شیری و علی شاه‌ جوشن‌پور در قالب روایان اصالت سپس در بخش اجرای پیشکسوتان، حبیب‌الله حدادیان و علی غلامرضایی از خراسان به طور جداگانه در سالن اجتماعات سالن بازرگانی برگزار شد.

اجراهای عمومی روز ۷ تیرماه در پارک مادر کرمان با تک‌نوازی حبیب‌الله حدادیان از خراسان آغاز شد و سپس گروه‌های فردوس امیری (کرمان)، فیض‌الله قره‌خوانی (خراسان رضوی)، میسان (خوزستان)، طواق سعادتی (ترکمن‌صحرا) و آوای موج (بوشهر) نیز برای مردم علاقه‌مند به موسیقی نواحی اجراهای پر هیجانی را رقم زدند.

همزمان در استان های دیگر مانند انار، سیرجان و… گروه با نام‌های خلج (افغانستان)، اسماعیل فوادی، حسین‌علی قدمی (ساوه)، مسعود نکویی، برجی (کرمان)، قربانی (لرستان)، بهمنیار شریفیان، محمدرضا عالمی و ارسلان طیبی (مازندران)، حسن امینی (بوکان)، گلاب علی داودی (زنجان)، اخوان (سنندج)، قمان (کرمان)، خداداد زنگشاهی و فارق رحمانی و شیخ بهایی به روی صحنه رفتند.

تعدادی از گروه ها و هنرمندان شرکت کننده در جشنواره نیز با استقبال ستاد اجرایی این رویداد هنری در محل اقامت خود حضور پیدا کردند.

جشنواره موسیقی نواحی ایران از سه‌شنبه ۶ تیر تا جمعه ۹ تیر در استان کرمان آغاز برگزار می‌شود و در ۴ روز، گروه‌های مختلف از سراسر کشور در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی جشنواره به روی صحنه می‌روند.

امروز پنجشنبه هشتم تیرماه هم در سه بخش نشست‌های پژوهشی (۱۰ الی ۱۲)، راویان اصالت و پیشکسوتان (۱۷ الی ۲۰)، و اجراهای عمومی از (۲۰:۳۰ الی ۲۳) برگزار خواهد شد.

 

 

چاپ
>