X
به شکل غیررقابتی

شانزدهمین شب آواز ایرانی برگزار می‌شود

دوشنبه, 19 مهر 1395

به گزارش نای، شانزدهمین ویژه‌برنامه‌ی «شب آواز ایرانی» ساعت ۱۸، شنبه ۲۴ مهر، با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان موسیقی ایرانی با حال و هوای عاشورایی در تالار اندیشه‌ی حوزه‌ی  هنری برگزار می‌شود.

سروش بخشش دبیر هنری «شب آواز ایرانی» گفت: شب آواز ایرانی طبق روال معمول، شنبه‌ی آخر هر ماه برگزار می‌شود و در این ماه به مناسبت ماه محرم، مهمانان متناسب با حال و هوای روزهای محرم به اجرای برنامه می‌پردازند و این مراسم به دلیل تقارن با ماه محرم به شکل غیررقابتی برگزار خواهد شد. این در حالی است که در شانزدهمین شب آواز ایرانی ذبیح‌الله کردعلی‌وند به همراه ساسان بازگیر نوازنده‌ی تار یکی از گروه‌های شرکت‌کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در دستگاه سه‌گاه با استفاده از غزل‌های سعدی می‌پردازند. از دیگر بخش‌های برنامه‌ی شب آواز ایرانی می‌توان به اجرای علی دلفان به همراه علیرضا سپهوند، نوازنده‌ی سنتور اشاره کرد که در این برنامه اجرای آوازی در مایه‌ی اصفهان با استفاده از غزل‌های نظامی گنجوی را ارائه خواهند داد.

مدیر تولید مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری، همچنین بیان کرد: در این نشست ماهانه که با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید شکل گرفته است، هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت. ضمن اینکه علاقه‌مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه و همچنین ثبت‌نام و شرکت در بخش رقابتی شب آواز ایرانی می‌توانند به سامانه‌ی مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری مراجعه کنند.

شانزدهمین «شب آواز ایرانی» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ۲۴ مهرماه، ساعت ۱۸ در تالار «اندیشه» حوزه‌ی هنری برگزار می‌شود. ورود برای عموم آزاد است.

چاپ
>