X

«سی» رکورد زد

سه شنبه, 21 شهریور 1396

پروژۀ «سی» کاری از همایون شجریان و سهراب پورناظری و مدیریت تهمورس پورناظری پس از گذراندن ۳۰ شب اجرا در فضای باز کاخ سعدآباد امشب به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، شب گذشته، سفیر ایران در انگلیس و سفیرِ انگلیس در ایران مهمانِ ویژه‌ی این کنسرت‌ـ نمایش بودند؛ همچنین حمید نعمت‌الله، کارگردان شناخته‌شدۀ سینما، مشغول ساختِ فیلمی براساسِ این کنسرت‌ـ نمایش است که با ۱۲۰ هزار مخاطب، توانست رکورد تعداد مخاطبانِ اجرای زنده در ایران که پیش از این در اختیار کنسرت «چرا رفتى» بود را بشکند.

حمید نعمت‌الله که پیش از این در فیلم‌هایی چون «آرایش غلیظ» و «رگِ خواب» با همایون شجریان و سهراب پورناظری همکاری داشته است، فیلم‌برداری این پروژه برای ساختِ فیلمی از آن را به همراه تیم اجرایی خود در شب‌های پایانی اجرا آغاز کرده و بعد از اتمامِ اجرای صحنه‌ای نیز آن را ادامه خواهد داد. این کنسرت‌ـ نمایش که به احتمالِ فراوان در تهران و شهرستان‌های دیگر بارِ دیگر روی صحنه خواهد رفت، با نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی علی‌اصغر دشتی و بازی بهرام رادان، سحر دولتشاهی، مهدی پاکدل،‌ بانیپال شومون، حسین صوفیان، دلنیا آرام طی سی‌شب روی صحنه رفت و هر شب میزبان ۴ هزار مخاطبِ هنردوست بود که بر این اساس جمعا ۱۲۰ هزار مخاطب از این کنسرت‌ـ نمایش دیدن کردند.

کنسرت‌ـ نمایش «سی»  بر اساس سه داستان از داستان‌های شاهنامه (زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب) از ۱۶ مرداد در مجموعۀ فرهنگی‌ـ تاریخی سعدآباد توسط شرکت دل آواز و مؤسسۀ بارانا روی صحنه رفت. این نمایش با تلاش برای بازسازی هویت ملی و با حضور تعدادی از چهره‌های موسیقی، نمایش و همچنین انیمیشن روی صحنه رفت.

چاپ
>