X

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد

دوشنبه, 28 اسفند 1402

هفدهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان با مشارکت گسترده‌ی استادان برجسته‌ی موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، هفدهمین جشنواره‌ی ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛ “موسیقی دستگاهی ایران” ، “موسیقی نواحی” ، “موسیقی کلاسیک” ، ” آهنگسازی” و یک بخش ویژه؛ “شناخت و حفظ ردیف” با مشارکت گسترده‌ی استادان برجسته‌ی موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.

این جشنواره برای سه گروه سنی «الف» ۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سا‌ل‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، «ب» ۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و «ج» ۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ طراحی شده است؛ متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، در صورت آمادگی و تمایل، می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند.

برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر (از یکم تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) از طریق سامانه‌ی «بامک» به دبیرخانه‌ی جشنواره ملاک قرار می‌گیرد. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت‌های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته‌شدگان برای شرکت در مرحله‌ی نهایی دعوت به عمل خواهد آمد.

بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو (ایرانی) و ویلن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله‌ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.

گفتنی است در دوره‌ی شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت‌کنندگان در جشنوار‌ه‌ی ملی موسیقی جوان ویلن و پیانو ایرانی به مجموعه‌ی سازها اضافه گردید.

در جشنواره‌ی هفدهم نیز ساز ریکوردر هم به دلیل گستره‌ی نوازندگان و ورود این ساز به سیستم‌های آموزشی اضافه گردید.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف زیر) در سایت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.nay.ir و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان به آدرس www.nfym.ir مراجعه کنند.

دریافت متن فراخوان

چاپ
>