X

رهبر تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران تغییر کرد

یکشنبه, 29 دی 1398

با تغییر رهبر تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران، منوچهر صهبایی سوم و ششم بهمن‌ماه با این ارکستر به روی صحنه می‌رود.

به گزارش نای، با توجه به مشکلات پزشکی و به درخواست شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، تازه‌ترین کنسرت این ارکستر به رهبری منوچهر صهبایی اجرا می‌شود.

در اطلاعیۀ بنیاد روکی آمده است:

«ارکستر سمفونیک تهران، بر اساس جدول اجراهای خود در تازه‌ترین رویداد، سوم بهمن‌ماه روی صحنه می‌رود. این اجرا با همراهی «میترا کوته» پیانیست ایرانی‌ـ‌اتریشی به‌عنوان سُلیست، یک شب دیگر نیز تمدید شد و بنا بود استاد شهرداد روحانی، رهبر دائم ارکستر سمفونیک تهران، هدایت ارکستر را در این دو اجرا به عهده داشته باشد.

نوازندگان ارکستر برای اجرا، سه نوبت با رهبری شهرداد روحانی تمرینات لازم را انجام دادند؛ پس از این تمرینات اما رهبر ارکستر سمفونیک تهران که پیش از این و بعد از اجرای شهریور ماه ارکستر، دچار عارضه قلبی شده بود با مشکلات جدی در ناحیه قفسه سینه مواجه می‌شود که مراجعه به پزشکان، تأکید جدی و دستور استراحت مطلق پزشکی را به همراه دارد.

بر همین اساس و به درخواست آقای روحانی و برای حفظ سلامت این هنرمند ارزنده و ضرورت ادامه معالجات، بنیاد رودکی ناگزیر شد با وجود اعلام قبلی، از استاد منوچهر صهبایی درخواست کند تا هدایت اجرای بهمن ماه ارکستر سمفونیک تهران را به عهده بگیرد؛ این تغییر بیش از هر چیز با هدف احترام به مخاطبان که چون همیشه همراه این ارکستر بوده‌اند انجام شد تا خللی در اجرا به وجود نیاید. بر این اساس ارکستر سمفونیک تهران مطابق برنامه از پیش تعیین‌شده به رهبری میهمان منوچهر صهبایی روی صحنه می‌رود.

بنیاد رودکی ضمن قدردانی از همراهی مخاطبان ارکستر سمفونیک تهران و عذرخواهی از انجام این تغییر ناگزیر، برای آقای روحانی آرزوی شفای عاجل و تندرستی از درگاه ایزد متعال دارد».

چاپ
>