X

دیدار دوباره علاقه‌مندان موسیقی با ارکستر سمفونیک تهران

یکشنبه, 21 آذر 1395

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این اجرا بعد از استقبال مخاطبان از اجرای پیشین ارکستر سمفونیک تهران که یازدهم آذرماه در تالار وحدت اجرا شد، ترتیب داده شده است.

شهرداد روحانی، رهبر ارکستر سمفونیک تهران، درباره جزئیات اجرای آینده گفت: در این اجرا قطعه «کنسرتو پیانو شماره ۲ رخمانیف» به همراهی سولیست پیانو ” امیرمهیار مرادی ” اجرا می‌شود. همچنین برای این اجرا، قطعات «مارش اسلاو از چایکوفسکی»، «پاوان از گابریل فوره»، «پوئم سمفونیک آوای مردگان کامیل سن سان» و قطعه «بر فراز کوه سنگی از موسورسکی» انتخاب شده‌اند.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران ضمن ابراز خشنودی از استقبال مخاطبان علاقه‌مند به موسیقی کلاسیک تصریح کرد: اجرا‌های پیشین با استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان مواجه شد که نشان‌دهنده تلاش تمام اعضای ارکستر سمفونیک تهران، برنامه‌ریزی خوب تمام عوامل دست اندرکار در بنیاد رودکی و همدلی تمام کسانی است که به نوعی در زمینه‌سازی این اجرا نقشی بر عهده داشتند.

روحانی افزود: در اجرای قبلی به خاطر استقبال زیاد، برنامه در دو سانس در یک شب روی صحنه رفت؛ البته این اتفاق در دنیا بسیار معمول است. در این مورد خاص هم چون سالن تالار وحدت امکان برنامه‌ریزی برای دو سانس مجزا در دو روز متفاوت را نداشت هر دو سانس در یک شب روی صحنه رفت.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در اجرای فوق تمام سالن پر شد که این نشان دهنده میزان علاقه مخاطبان به موسیقی کلاسیک است.

لازم به ذکر است، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی دوم دی ماه، از ساعت۹ و ۳۰ دقیقه شب در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

چاپ
>