X
لوریس چکناواریان در بازدید از نمایشگاه مشاهیر موسیقی در نیاوران:

توجه به هنرمندان باسابقه باعث می‌شود آنها احساس تنهایی نکنند

دوشنبه, 27 اردیبهشت 1395

لوریس چکناواریان عصر یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت، با حضور در فرهنگسرای نیاوران از پرتره‌ی خودش و همچنین دیگر پرتره‌های مشاهیر موسیقی ایران بازدید کرد.

به گزارش نای، پرتره‌ی لوریس چکناواریان توسط النا پروین‌نمین در کنار ١۴ چهره‌ی ماندگار دیگر موسیقی ایران با استفاده از تکنیک بافت روبان‌های پارچه‌ای رنگی بر بستر فنس فلزی طراحی و ساخته شده است، که برای اولین‌بار توسط هیوا پاشایی، عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران، ابداع و به سرپرستی وی اجرا شده است.

لوریس چکناواریان این نمایشگاه را بسیار خوب و فوق‌العاده توصیف کرد و ابراز داشت: «دیدن چنین نمایشگاهی در فضای باز برای من بسیار جالب و جدید بود. خیلی خوشحالم که پرتره‌ام در کنار دیگر اساتید موسیقی ایران قرار گرفته است. نوع کار و محدودیت‌های موجود در آن برای خلق پرتره، این نمایشگاه را بسیار خاص کرده است. من تاکنون نمونه‌ی چنین نمایشگاهی را در سفرهایم به کشورهای مختلف ندیده بودم.»

وی با تشکر از سازندگان پرتره‌های مشاهیر موسیقی ایران و برگزارکنندگان نمایشگاه خاطرنشان کرد: «نمایشگاه‌هایی با چنین موضوعاتی برای هنرمندان پیشکسوت ایجاد انگیزه می‌کند و برای آنها الهام‌بخش است. توجه به هنرمندان باسابقه باعث می‌شود آنها احساس تنهایی نکنند.»

وی در پایان صحبت‌هایش با تمجید از تمامی سازندگان پرتره‌های مشاهیر موسیقی ایران پرتره‌ی شهرام ناظری، محمدرضا شجریان، شهرداد روحانی و استاد بنان را قابل توجه دانست.

گفتنی است مراسم رونمایی از پرتره‌ی مشاهیر ۱۶ اردیبهشت با حضور اساتید موسیقی ایران همچون شهرام ناظری، کیوان ساکت، مجید درخشانی، ارسلان و هانا کامکار در فضای باز مجموعه‌ی فرهنگسرای نیاوران برگزار شد و این نمایشگاه تا آخر اردیبهشت دایر است.

چاپ
>