X

برگزاری بیست و پنجمین نشست آیین آواز با خوانندگان جوان و میانسال

یکشنبه, 11 شهریور 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، مهدی امامی آوازخوان و مدرس جوان در بخش مباحثه فنی و تئوریک به همراه کارشناس مجری درباره «تلاش برای رسیدن به شیوه شخصی در آواز» صحبت خواهد کرد. امامی همچنین در بخشی دیگر، آواز بداهه‌ای را به همراه یک تصنیف اجرا می‌کند. امیر شریفی با تار و خود مهدی امامی نیز با دایره نوازندگان این بخش خواهند بود. همچنین سروش فیروزیان (متولد ۱۳۷۲ سمنان) نیز به عنوان شاگرد برگزیدۀ کلاس آواز مهدی امامی اجرایی خواهد داشت. وصال صالحیان نوازنده جوان ساز سنتور صدای او را همراهی می‌کند.

جاوید عباسی‌فلاح هم دیگر خواننده نشست است که داود غفاری‌زاده (نوازنده نی و سرپرست گروه)، مجید بدلی (تار) و فاروق مسگری (تمبک)، صدای وی را همراهی خواهند کرد.

گروه ترنم مهربانی به خوانندگی بهروز افشار، با آهنگسازی و سرپرستی ساسان بازگیر و همراهی مهدی مرتضایی سنتور، میلاد مرادی کمانچه، میلاد بیات کمانچه، احسان لیوانی نی، محمد جوزی عود، حمید سروری‌زاده تمبک، رامین ملکی دف و دایره، دیگر گروه دعوت شده به نشست شهریورماه آیین آواز است که خود ساسان بازگیر نیز نوازنده تار گروه خواهد بود.

صدای کاظم واعظی یکی دیگر از اجراکنندگان این شب را که در دستگاه شور می‌خواند سروش باقری با ساز تار همراهی خواهد کرد. همچنین صالح احمدی (آوازخوان کودک) و پدیده جشنواره آوای ایرانی در دلیجان نیز به آیین آواز دعوت شده است. صالح احمدی (متولد امرداد ۱۳۸۶) شاگرد ممتاز کلاس پنجم دبستان در سال تحصیلی گذشته، از سال ۱۳۹۵ شروع به فراگیری آواز نزد علی‌اصغر اسماعیلی کرد و با استعداد و توان بالا در جشنواره  آوای ایرانی مرداد ماه  ۱۳۹۷ که در استان مرکزی برگزار شد حضور یافت و توانست عنوان پدیده این جشنواره را به دست آورد. وی توسط امیر مداح آوازخوان و مدرس باسابقه که در جشنواره مذکور یکی از داوران رشته آواز ایرانی بود به نشست آیین آواز معرفی شده است.

نشست تخصصی آموزشی «آیین آواز» در سومین سال فعالیت خودش همچنان معرفی‌کنندۀ استعدادهای جوان و میانسال آوازی و نیز تجلیلگر مدرسان و آوازخوانان پیشکسوت است. این برنامه ابتکاری است از کانون موسیقی ارسباران و ورود همگان به آن آزاد خواهد بود.

چاپ
>