X

برگزاری بیستمین نشست «آیین آواز» در ارسباران

یکشنبه, 26 فروردین 1397

بیستمین نشست «آیین آواز» سه‌شنبه ۲۸ فروردین، ساعت۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این نشست با حضور محمدملاآقایی و علیرضا معینی مجری رادیو و تلویزیون وضعیت آواز معاصر بررسی می‌شود.

محمد ملاآقایی به عنوان خواننده و مدرس پیشکسوت، آوازی را در قالب بهاریه با گویش لری به شیوه آواز ملی و تصنیف به اجرا درمی‌آورد و حماد ملاآقایی، نوازنده جوان کمانچه و پسر محمد ملاآقایی نیز او را همراهی می‌کند.

بحث فنی و تخصصی ماه با عنوان «نگاهی به پدیده نقد در آواز ایرانی» در بخش دیگر نشست با حضور علی عظیمی‌نژادان و علی شیرازی کارشناس مجری بررسی می‌شود.

اجرای آواز با صدای مسعود میرزاحیدر در بیات اصفهان به صورت مرکب‌خوانی با هم‌نوازی سه‌تار حسن علی‌نژاد، آوازخوانی به صورت مرکب در دستگاه راست‌پنجگاه با صدای محمدفرزین ذوالقدر (به همراه اجرای تصنیف حبیبان) با ساز سه‌تار بهرام آذرشب، اجرای ساز و آواز سه‌گاه و همچنین آواز قدیمی محلی شیرازی توسط علی انصاری به همراه سه‌تار حمیدرضا رویین‌تن و نی امرالله نصراللهی و اجرای آواز امیرعلی هاشمی با تصنیف در دستگاه ماهور به همراه سه‌تار ادیب تیرانداز، تمبک علی‌اصغر عاطفی و کمانچه خشایار از دیگر بخش‌های این نشست است.

نشست‌های تخصصی‌ـ آموزشی «آیین آواز» به مدت دو سال است که با هدف تجلیل از پیشکسوتان عرصه آواز و معرفی چهره‌های ناشناخته یا کمتر شناخته‌شده این هنر با بررسی بحث‌های فنی و تئوریک آوازی به همت کانون موسیقی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

چاپ
>