X

برنامه‌ی اجراهای سومین روز نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی

یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395

در سومین روز برگزاری جشنواره‌ی موسیقی نواحی، هنرمندان حاضر در جشنواره در بخش‌های «راویان اصالت»، «اجرای پیشکسوتان» و «اجراهای عمومی» به اجرا خواهند پرداخت.

به گزارش نای، در بخش «راویان اصالت» امروز گروه‌های شیخ احمد جامی، گروه چولان، گروه آوای موج، تکنوازی کمانچه محمد اظهری بروجنی، تکنوازی کمانچه علی اصلانی کتولی، تکنوازی تار قشقایی مهرداد بهرامی کشکولی، دونوازی نرمه‌نای و ضرب کردی فرزاد سلطانیان و کریم صالحی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در «خانه‌ی شهر» کرمان برنامه اجرا می‌کنند.

ساعت ۱۷ تا ۱۹ در فضای باز میدان گنجعلی‌خان کرمان، گروه علی قادر آتشگر از سیستان و بلوچستان و گروه امید از نرماشیر موسیقی اجرا می‌کنند.

ساعت ۲۰ تا ۲۲ نیز به روال شب‌های گذشته هنرمندان پیشکسوتی چون نایب‌علی صحراروشن از خراسان، آی‌محمد یوسفی از درگز، اصغر پورزاد از شیراز، مرادقلی ابراهیمی قشقایی، محمد رسول عبداله‌پور و ابراهیم قادری از مهاباد، گروه لیان از بوشهر، حیدرعلی عاشقی از خراسان، گروه مکران از ایرانشهر و گروه کوبه‌ای ارفع در سالن بزرگ «خانه شهر» روی صحنه می‌روند.

امروز همچنین از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در باغ موزه‌ی هرندی کرمان نشست تخصصی موسیقی با موضوع وضعیت پژوهش در موسیقی نواحی ایران با حضور مؤلفین برگزیده جشواره برگزار می‌شود.

پخش و بررسی فیلم مستند «شش سال و شش قرن» با حضور مجتبی میرطهماسب و کلاس بازتاب موسیقی در سینما منهای موسیقی متن با حضور امیرپویا، منتقد سینما، از ساعت ۲۰ تا ۲۲ در سینما تک هتل پارس برای حاضران پخش می‌شود.

نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی با دبیری ایرج نعیمایی، روز ۲۰ اردیبهشت با برگزاری مراسم اختتامیه در باغ فتح‌آباد کرمان به پایان می‌رسد.

چاپ
>