X
با حضور هوشنگ فراهانی و سبحان مهدی پور

بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیفِ سازی و آوازی موسیقی ایران

سه شنبه, 11 اردیبهشت 1397

هوشنگ فراهانی (نوازنده آهنگساز و مدرس دانشگاه) و سبحان مهدی‌پور (خواننده) روز ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۷، توسط موسسۀ «خانه هنر آفتاب نو» برنامه‌ای را با عنوان بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران در سالن ادارۀ فرهنگ و ارشاد بابل اجرا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این نشست هوشنگ فراهانی به بررسی ردیف سازی و چگونگی سیر و تحول آن و سبحان مهدی‌پور در مورد یکی از شیوه‌های آوازی سخنرانی می‌کنند و در پایان ساز و آوازی را مشترکاً به اجرا در می‌آورند که حضور در این نشست برای عموم آزاد است.

سبحان مهدی‌پور الگوبرداری و فراگیری شیوۀ آوازی سید حسین طاهرزاده، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری و همچنین نواختن ساز سه تار را از نوجوانی، نزد کریم صالح عظیمی و فراگیری شیوۀ آوازی اقبال السلطان و ردیف آوازی عبدالله خان دوامی را دنبال کرده که این مراوده و کسب تجربۀ استاد شاگردی همچنان بر قوت خود باقی است.

هوشنگ فراهانی نیز علاوه بر آهنگسازی در زمینه ترجمه و نویسندگی هم دستی آشنا دارد و تحصیلات آکادمیک خود در موسیقی را با دریافت کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی (قوم‌موسیقی شناسی) از دانشگاه تهران ادامه داده است. او آثار مکتوب بسیاری را منتشر کرده و آلبوم‌هایی با صدای سالار عقیلی، سینا سرلک و… منتشرو در کشورهای مختلفی روی صحنه رفته است.

چاپ
>