X

بخش نواحی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان به خط پایان رسید

شنبه, 19 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، تالار رودکی در این روز از نوازندگان شرق و جنوب خراسان در بخش های دوتار، آواز، دایره و دهل میزبانی کرد و نفرات راه یافته به مرحله نهایی در مقابل هیأت داورانی متشکل از اسفندیار تخم‌کار، عزیز تنها، محمدفاروق دُرپور و حسین رحمت‌الهی قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند.

بر اساس این گزارش، جشنواره در بخش اول با حضور نوازندگان دوتار رده های سنی الف و ب فعالیت خود را آغاز کرد و در ابتدا در رده سنی الف کیان واحدی به روی صحنه رفت و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او امین دامن پاک، علی سپهری حسن پور، امیر مددی، عطیه محفوظی فر، نازنین تنها، مهدیس ابراهیمیان و آرمان واحدی حاجی آباد حاجی ابراهیمی از این رده سنی به نوبت به روی صحنه رفتند و قطعات خود را اجرا کردند.

پس از استراحتی کوتاه نوبت به اجرای گروه سنی ب رسید و در ابتدا یاسمین تنها مقابل هیأت داوران قرار گرفت و به اجرای قطعات خود پرداخت. پس از او، مصطفی اسلامی، بنیامین جوان بخت، ایمان تخم کار علیائی، محمدامین شیری و علیرضا رجب زاده از این رده سنی به روی صحنه حاضر شدند و به دوتار نوازی پرداختند.

بخش دوم جشنواره به دوتار نوازان گروه سنی ج اختصاص داشت. سلمان سلیمانی، محمد سلیمانی، محسن کریمی، صالح افضلی شهرنوی، علی شیری مشهد ریزه و ناصر رسولی نفراتی بودند که در این رده سنی قطعات خود را اجرا کردند.

بخش سوم و پایانی روز یازدهم جشنواره موسیقی جوان به بخش های آواز، دایره و دهل اختصاص داشت و در ابتدا در بخش آواز، مبین درپور، کیان واحدی، محمدامین امینی خلیلی و محمد حسن زاده از رده سنی الف و عبدالرحمان باطوری از رده سنی ب و همچنین عباس اعظمی چشم سرخ، محمد غیبی یوسف آبادی و محسن کریمی از رده سنی ج مقابل هیات داوران قرار گرفتند و به نغمه سرایی پرداختند.

 

در بخش دایره نیما ضربی از رده سنی ب تنها شرکت کننده این بخش بود. همچنین در بخش دهل نیز امید  نی نواز شهرنوی از رده سنی ج تنها شرکت کننده این بخش بود.

مصطفی تیموری از تربت جام، مصطفی سلیمانی از تایباد و اله داد بهرامی از تایباد غایبان یازدهمین روز جشنواره موسیقی جوان بودند.

حضور علی ترابی و محمدرضا درویشی مشاور دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی از نکات حاشیه‌ای یازدهمین روز جشنواره موسیقی جوان بود.

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی تهران در حال برگزاری می باشد.

چاپ
>