X

ابوالحسن خوشرو: عشق و علاقه به کار باعث پیگیری و پیشرفت می‌شود

پنجشنبه, 23 شهریور 1396

شرکت‌کنندگان در بخش موسیقی مازندران، در سازهای دوتار، کمانچه، آواز، لـله‌وا، و دسرکوتن رپرتوار مورد نظر را اجرا کردند.

ابوالحسن خوشرو، نوازندۀ پیشکسوت لـله‌وا و آوازخوان خطۀ مازندران در حاشیۀ یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقى جوان پس از دیدن اجراها دربارۀ کیفیت و ضعف‌های موجود به روابط عمومی جشنواره توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، خوشرو در ابتدا گفت: شرکت‌کنندگان مانند همیشه لایق و شایسته بودند. روز خوبی برای من بود، شاهد اجراهای خوبی بودیم. حضور کسانی که هنوز علاقه‌مند هستند، امیدوارکننده بود. ضعف‌های کارشان را مطرح کردیم، و برای ادامه و یادگیری بیشتر در خدمت‌شان هستیم.

این داور به شرکت‌کنندگان توصیه کرد: ضعف در بخش آوازی وجود دارد. راه حل برطرف کردن ضعف‌ها یادگیری است. یادگیری نیز نیاز به انگیزه دارد. کسانی که علاقه‌مند باشند به دنبال یادگیری درست می‌روند. آیین و رسوم بسیار قابل احترام و مهم است. من قسمتی از بخش آوازی را از خانواده‌ام آموختم. جوان‌ها می‌توانند از حضور افراد باتجربه استفاده کنند.

او ادامه داد: امروزه امکانات لازم برای یادگیری وجود دارد. کلاس‌های آموزشی در منطقه موجود است و جوان‌ها می‌توانند از آنها استفاده کنند. عشق و علاقه به کار باعث پیگیری و پیشرفت می‌شود.

یازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی، با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور، و با حضور ۵۰۰ نوازنده و خوانندۀ جوان توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر موسیقی و همکاری بنیاد رودکی، از ۸ تا ۲۶ شهریور سال جاری در تالار رودکی، و مراسم اختتامیه نیز در ۲۷ شهریور ماه در تالار وحدت، برگزار خواهد شد.

چاپ
>