X

آلبوم ” عاشقانه صبح پاییزی” اثر امین جهانگیری منتشر شد

یکشنبه, 19 دی 1400

به گزارش نای ، آلبوم ” عاشقانه صبح پاییزی” دو قطعه بلند در خود دارد که هر کدام روایتگر داستانی هستند و این یکی از ویژگی‌های این آلبوم است. در قسمت‌های کوتاهی از آهنگسازی این مجموعه، از ملودی های محلی یا ملودی آشنای آهنگسازان با بیانی متفاوت استفاده شده. حدود ده دقیقه از این آلبوم با حس و حال موسیقی مناطق جنوب کشورنظیر استان هرمزگان و استان بوشهر آهنگسازی شده و داوود شیرازی سنتور ویژه ای از نظر کیفیت صدا و نگهداشتن کوک برای این آلبوم ساخته است.

امین جهانگیری در خصوص این آلبوم گفت: آهنگسازی این مجموعه، داستان عاشقانه بلندی است که یک قسمت ۱۶ دقیقه ای و یک قسمت ۱۹ دقیقه ای دارد و چنین پروژه ای در تکنوازی یک ساز کم نظیر است. در آهنگسازی این مجموعه هدف اصلی پیشبرد داستان به بهترین حالت ممکن بوده و به همین دلیل گاهی از ملودی های محلی یا ملودی آشنای آهنگسازان استفاده شده.

جهانگیری ادامه داد: در تکنیک نوزاندگی، با توجه به محتوا تکنیک ها انتخاب شده و می توانم بگویم تکنیک در خدمت موسیقی بوده اما نه برای خودنمایی تکنیکال. اما بخشی هایی هستند که ساده به نظر می رسند اما واقعا برای اجرایش نوزانده را دچار چالش می کند. نکته دیگری هم که می توانم بگویم این است که سعی کردم این آلبوم اثری باشد تا همه طیف های مردم بتوانند مخاطب آن باشند. تلاش کردم نوعی اعتدال را رعایت کنم تا شنونده های همیشگی این سبک و مخاطبین سبک های دیگر موسیقی هر دو از این آلبوم لذت ببرند.

فرزان روزبهانی در استودیو تم صدابرداری این آلبوم را انجام داده و میکس و مسترینگ توسط سروش کمالیان صورت گرفته است. امیر فرزانه عکاسی و مرتضی شمیسا طراحی کاور آلبوم را بر عهده داشته اند. همچنین سام شرف زاده به عنوان مشاور رسانه ای، آلا افخمی به عنوان مدیر هنری و وحید میرزایی به عنوان وب مستر با این نوازنده در آلبوم او همکاری کرده اند. گفتنی است شرکت فرهنگی- هنری شهنواز ناشر ” عاشقانه صبح پاییزی” بوده و فروشگاه سان هات(خانواده معماری) حامی این آلبوم هستند.

روایت اول این آلبوم از امید(از ابتدا تا ۳.۱۶ثانیه) شروع و با هستی(از ۳.۱۶ الی ۶.۳۰)، هستی بخش( از ۶.۳۰ الی ۹.۱۸ )، بالای بلند(از ۹.۲۰الی ۱۰.۵۵)، معشوق(از ۱۰.۵۵ الی ۱۲.۴۴)، شَروِه(از۱۲:۴۵ الی ۱۴:۰۲)، پایان یک رویا(از۱۴:۰۳الی۱۶) تا انتها ادامه پیدا می کند.

روایت دوم نیز با غم دل(از ابتدا تا ۵.۱۵)، انتظار(از ۵.۱۵ الی ۷:۵۷)، امید(از ۷:۵۸ الی ۱۱:۲۹)، ای یار(از ۱۱:۲۹ الی ۱۵:۲۲)، عاشقانه صبح پاییزی(از ۱۵:۲۳ تا پایان) ساخته شده است.

علاقه‌مندان جهت تهیه این آلبوم می توانند به آدرس اینترنتی https://aminjahangiri.com/shop/ مراجعه کنند.

امین جهانگیری پیشتر در آثاری نظیر “حجاب چهره جان” به همراه گروه ژاو اثر استاد هوشنگ کامکار به خوانندگی صبا کامکار و آلبوم “جهان گذاران” به آهنگسازی استاد پشنگ کامکار و خوانندگی سالار عقیلی به عنوان نوازنده سنتور حضور داشته است.

چاپ
>