X

گروه لهستانی پارتیزانت در تالار وحدت نواخت

شنبه, 9 اردیبهشت 1396

عصر روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه تالار وحدت میزبان گروهی لهستانی پارتیزانت بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، گروه پاپ-راک پارتیزانت در مدت کوتاهی توانست تمامی بلیت‌های خود را به فروش برساند و برای ۹ اردیبهشت ماه نیز کنسرت خود را تمدید کند

پارتیزانت در کنسرت جمعه شب قطعاتی از موسیقی فیلم‌های کلاسیک را اجرا کرد. این کنسرت به همت موسسه فرهنگی-هنری “خانه هنر جوان” برگزار شد.

با صدا درآمدن زنگ تالار وحدت، مخاطبان این سبک موسیقی وارد سالن شدند و یک به یک صندلی‌ها را پر کردند. زمانی نگذشته بود که مجری برنامه روی صحنه حاضر شد. او اعضای گروه پارتیزانت را معرفی کرد، سپس کریستف توچکو، نوازنده گیتار، به همراه پسرش، میکوآی توچکو، نوازنده سازهای کوبه‌ای، روی صحنه حاضر شدند و مورد تشویق جمعیت قرار گرفتند.

“Summer time” قطعه نخست اجرای گروه بود. این قطعه با صدای گیتار کریستف توچکو آغاز شد و بعد پسرش با سازهای کوبه‌ای او را همراهی کرد. حاضران بعد از اتمام این قطعه دو نوازنده را تشویق کردند. “Smells Like Teen Spirit” با همراهی جمعیت شروع شد و در قسمت اوج قطعه اکت‌های گیتاریست به اوج خود رسید. در پایان دومین قطعه کریستف توچکو با جمعیت حال و احوال و گروه پارتیزانت را معرفی کرد.

پس از “Chyba nie zdaze”، نوبت به قطعه خاطره‌انگیز “Pink panther” رسید. “Entertainer” نسبتاً آرام اجرا شد اما قطعه بعدی آرامش آن را جبران کرد “Let’s Jam ” با دست زدن‌های مرتب و با ریتم جمعیت سالن را به جنبش درآورد.

“پدرخوانده” قطعه منتخب دیگری بود که از میان موسیقی‌های مختلف در لیست اجرای پارتیزانت قرار داشت. پس از این قطعه کریستف از جمعیت پرسید آیا بلوز دوست دارند و حاضران پاسخ مثبت دادند و گروه سراغ قطعه بعدی رفت. Janosik”، “Swan lake””و” One” یکی پس از دیگری اجرا شدند. در‌ فاصله بین دو قطعه کریستف خواست تا پسرش را تشویق کنند، سپس به زبان فارسی به جمعیت گفت: دوستتان دارم. حاضران هم با دست زدن‌هایشان علاقه خود را به گروه نشان دادند.

میکوآی پشت میکروفون حاضر شد و گفت بسیار خوشحال است که امشب جمعیت را می‌بیند و اولین تجربه اجرا آن‌ها در تهران است. سپس نوای آشنای “جان مریم” در سالن شنیده شد. شعر معروف آن هم توسط جمعیت خوانده می‌شد. پس از جان مریم، “Layla” نواخته شد.

 

چاپ
>