X

گروه «آوای یکرنگی» در نیاوران روی صحنه می‌رود

یکشنبه, 1 اسفند 1395

رسیتال آواز کلاسیک گروه «آوای یکرنگی» به سرپرستی یزدان یکرنگیان وخوانندگی حمید برادران ۴ اسفند ماه در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، یزدان یکرنگیان، نوازنده‌ی پیانو، درباره‌ی این اجرا گفت: «در این کنسرت، قطعات رسیتال تخصصی لید از آهنگسازان آلمانی، فرانسوی و ایرانی برای مخاطبان اجرا خواهد شد.

وی افزود: در رسیتال تخصصی لید و ملودی، آهنگسازی بر اساس شعر نوشته می‌شود و اوج این موسیقی در قرن ۱۹ میلادی نزد آهنگسازان آلمانی بوده و سپس آهنگسازان فرانسوی از این سبک پیروی کرده‌اند. البته گروه آوای یکرنگی درکنسرت قبلی خود که فروردین امسال در نیاوران اجرا داشت، فقط قطعاتی از آهنگسازان قرن ۱۹ را اجرا کرد ولی در اجرای پیش رو علاوه بر اجرای قطعات آهنگسازانی چون شوبرت، شومان و برامس، قطعاتی ازآثار پولنگ آهنگساز قرن ۲۰ این سبک نیز اجرا می‌شود.

یکرنگیان با تأکید بر اینکه تفاوت آثار قرن نوزده و بیست سبک لید در این است که این آثار چه از نظر موسیقی، شعر و خواندن مدرن‌تر شده است افزود: در ایران آهنگسازان کمی قطعاتی رسیتال تخصصی لید ساخته‌اند، آهنگسازانی چون شریفیان در این سبک، تعداد محدودی قطعه ساخته‌اند، در این اجرا نیز ما ۷ قطعه از شریفیان، بر اساس شعری از حافظ اجرا خواهیم کرد.

رسیتال گروه آوای یکرنگی ساعت ۲۰ در سالن خلیج فارس آغاز می‌شود.

چاپ
>