X
26 و 27 اردیبهشت در تالار وحدت

کنسرت سهیل نفیسی تمدید شد

یکشنبه, 17 اردیبهشت 1396

کنسرت سهیل نفیسی یک روز دیگر تمدید شد. سهیل نفیسی سال گذشته آلبوم «طرح نو» را به همت موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» منتشر کرد و پس از آن تنها در شهر رشت روی صحنه رفت. نفیسی در سال ۹۴ نسبت به گذشته بسیار فعال‌تر بود و پیش از انتشار آلبوم چهارمش، برای اولین بار در تالار وحدت هم روی صحنه رفت. به نظر می‌رسد او در سال جاری هم در اجرای زنده فعال باشد و به جز تهران در چند شهرستان هم کنسرت برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، سهیل نفیسی در دهه هشتاد با انتشار آلبوم «ری‌را» مورد توجه بسیار از منتقدان قرار گرفت و به سرعت مخاطبان زیادی پیدا کرد. شاید مهمترین ویژگی او و آثارش سادگی باشد که با یک گیتار کلاسیک و آوازخوانی، توانسته جایگاه مهمی در موسیقی پاپ (در جریان نوگرا) بدست آورد. نفیسی که بزرگ شده جنوب و به نوعی وام‌دار «رامی» است، با انتشار آلبوم «ترانه‌های جنوب» و اجرای اشعار «ابراهیم منصفی» در شناساندن و معرفیِ او به جامعه هنری ایران نقش مهمی داشت. نفیسی در تمام سال‌های فعالیتش، در کنار قطعات آلبوم‌هایش، قطعاتی با اشعار حافظ هم اجرا می‌کرد که حاصل این حافظ خوانی‌ها همه در آلبوم «طرح نو» جمع‌آوری و منتشر شد.

در کنسرت پیش‌رو نفیسی قصد دارد منتخبی از قطعات آلبوم‌های «ری‌را»، «ترانه‌های جنوب»، «طرح نو» و «چنگ و سرود» را اجرا کند که شاید بتوان گفت عاشقانه‌هایش پررنگ‌تر هستند. برخی از آثاری که در این کنسرت اجرا می‌شوند عبارتند از: «آی آدم‌ها»، «پریا»، «قاصدک»، «تمام فصلن دنیا»، «زاهد خلوت‌نشین»، «یاری اندرکس نمی‌بینم» و…

این کنسرت به تهیه کنندگی افشین معصومی (مدیر نشر نغمه حصار) در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت «تیوال» مراجعه کنند.

چاپ
>