X

کمانچه نوازان به رودکی آمدند

سه شنبه, 29 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، تالار رودکی در این روز از نوازندگان ساز کمانچه در سه رده سنی الف، ب و ج میزبانی کرد و نفرات راه یافته به مرحله نهایی مقابل هیأت داورانی متشکل از مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، محمد مقدسی و هادی منتظری قرار گرفتند و به اجرای قطعات خود پرداختند.

بر اساس این گزارش، جشنواره در بخش اول با حضور نوازندگان رده سنی الف کار خود را آغاز کرد و در ابتدا کیانا حکاک به روی صحنه آمد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او، سامیار مطلبی کاشان، شایان یمینی، نگار یاسمنی فریمانی، ایلیا علیزاده، علی کهن کن، علی مثقالی و محمدامین عقبایی از این رده سنی مقابل هیات داوران قرار گرفتند و قطعات خود را اجرا کردند.

پس از استراحتی کوتاه، نوبت به نوازندگان رده سنی ب رسید. دامون قاسمی، نعیم ملاجعفری، آرش زحمتی، فرشید قلی زاده، مهران نساج پور و صبا نصرتی نفراتی بودند که از این رده سنی به روی صحنه آمدند و به کمانچه نوازی پرداختند.

بخش دوم روز هجدهم جشنواره موسیقی جوان به نوازندگان رده سنی ج اختصاص داشت و در ابتدا محمدجواد نجیبی به روی صحنه آمد و به اجرای قطعات خود پرداخت. پس از او، آذین یوسفیان، علی ربوبیان، سیدامیرحسین خوشرو و یونس غلام زاده علم به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را اجرا کردند.

بخش سوم و پایانی روز هجدهم، به نشست نقد و بررسی اجراها اختصاص داشت و هیات داوران اجراها را مورد نقد و بررسی قرار دادند. مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، محمد مقدسی و هومان اسعدی در این نشست حضور داشتند.

خشایار اشکپوری از تهران تنها غایب روز هجدهم جشنواره موسیقی جوان بود

آئین اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، روز سه شنبه پنجم شهریورماه از ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می شود.

چاپ
>