X

کارگاه اردشیر کامکار برای کمانچه‌نوازانِ یزدی

شنبه, 5 خرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، کارگاه کمانچه‌نوازی اردشیر کامکار، روز پنجشنبه و جمعه، دهم و یازدهم خرداد در یزد برگزار می‌شود.این کارگاه‌ با محوریت بررسی تکنیک‌ها و اصول کمانچه‌نوازی به دو صورت گروهی و خصوصی برگزار می‌شود. از دیگر موضوعات مورد بحث در این کارگاه‌ می‌توان به بداهه‌نوازی و ساز کمانچه و ارتباط موسیقی ردیف دستگاهی با کمانچه‌نوازی نوین ایران اشاره کرد.

اردشیر کامکار سال‌هاست علاوه بر فعالیت‌های موسیقایی خود، تلاشی گسترده در جهت تربیت نوازنده و هنرجوی موسیقی داشته و از همین‌رو، کارگاه‌های متعددی نیز در شهرستان‌های مختلف برگزار کرده است. این نوازنده‌ شهیر کمانچه، بعد از یزد نیز در برخی دیگر از شهرهای ایران به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

اردشیر کامکار همواره بر این اعتقاد بوده است که ساز کمانچه قابلیت‌های بسیاری در اجرای قطعات تکنیکی و پیچیده دارد. او به منظور ارتقا سطح فنی نوازندگی ساز کمانچه، با مد نظر قرار دادن متد نوازندگی در مراکز آکادمیک موسیقی کشورهای آذربایجان و ارمنستان از یک سو و نیز شیوه‌های نوازندگی کمانچه در موسیقی مقامی ایران به ویژه خطه لرستان از سوی دیگر، تلاش داشته است تا افق‌های جدیدی از این ساز را نمایش  دهد.

چاپ
>