X

چهارمین جشنواره موسیقی کیش نیمه اسفند ماه برگزار می شود

یکشنبه, 21 آذر 1400

به گزارش نای ، بدریه بحرینی مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش در این باره گفت: پیش از این دهه پایانی دی ماه برای برگزاری این جشنواره تعیین شده بود که بعد از برگزاری جلسات متعدد در نهایت نیمه اسفند تاریخ قطعی چهارمین جشنواره موسیقی کیش خواهد بود.

وی در همین خصوص اظهار داشت : این تاریخ‌ها با توجه به ایام مبارک اعیاد شعبانیه که مصادف با یکشنبه ۱۵ اسفند ولادت سالار شهیدان، امام حسین(ع) دوشنبه ۱۶اسفند ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سه‌شنبه ۱۷اسفند ولادت امام زین‌العابدین(ع) هستند، قطعی شد تا در این عیدهای مبارک شاهد شور و نشاط مضاعفی در جزیره کیش باشیم.

بحرینی ادامه داد: نزدیکی اعیاد خجسته‌ی شعبانیه با تعطیلات نوروز مجموعه برگزارکننده این رویداد را بر آن داشت تا این تاریخ را برای برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش انتخاب نمایند.

وی افزود: داوری‌های نخست آغاز شده است و بعد از بررسی نهایی هیات انتخاب، گروه‌های راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره موسیقی که از استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هستند، به صورت رسمی اعلام خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰روز پیش از آغاز جشنواره، گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی برای اجرا در جزیره کیش به صورت رسمی از درگاه اینترنتی festival.kish.ir معرفی خواهند شد.

بحرینی در ادامه افزود: این جشنواره در نظر دارد به معرفی فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و سنت‌ها بر اساس رنگ‌آمیزی در سواحل جنوبی از دریای عمان تا خلیج فارس واستان‌های جنوبی ایران بپردازد.

رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال تصریح کرد: مهمترین هدف بزرگترین رویداد موسیقیایی جزیره کیش، مورد توجه قرار دادن کیش با سابقه تاریخی ودیرینه خود از نظر فرهنگی و موسیقایی است و در کنارآن رونق کسب و کار در جزیره، ایجاد جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ بوم‌گردی است.

چاپ
>