X

پیشکسوتان نی‌انبان تجلیل شدند

شنبه, 23 اسفند 1399

نخستین جشنواره بین‌المللی موسیقی نی انبان با تجلیل از پیشکسوتان نی‌انبان به کار خود پایان داد.

به گزارش نای، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی موسیقی نی‌انبان شامگاه گذشته۲۲اسفندماه در فضای آبنمای آوای خلیج با حضور رؤسا و مدیران گردشگری منطقه آزاد کیش، برگزارکنندگان جشنواره و گروه‌هایی از ۴ استان خوزستان، بوشهر، کرمان و هرمزگان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم خسرو نشان معاون گردشگری منطقه آزاد کیش به ارائه گزارشی ازروند برگزاری جشنواره پرداخت و با ابراز خرسندی ازپایه گذاری جشنواره ای مختص نی انبان گفت:جشنواره نی انبان به پایان رسید. امیدوار هستم این گام نخستین خوب طی شده باشد و مقدمه‌ای برای برگزاری بهتر و جامع‌تر این جشنواره در سال‌های آینده شود. این جشنواره به پیشنهاد دوست بزرگوار جناب آقای فؤاد توحیدی شکل گرفت و من سپاسگزارم برای این پیشنهاد ارزنده و درخشانی که ارائه کردند.

وی ادامه داد: جشنواره نی‌انبان با همراهی هنرمند کشورمان محسن شریفیان همراه شد و به گونه‌ای طراحی صورت گرفت که در نخستین جشنواره شاهدش بودیم اما همه ما می‌دانیم با توجه به شرایطی که در آن به سر می‌بریم و شیوع بیماری کرونا نمی‌توانستیم به همه اهدافمان در اولین سال برسیم اما همه تلاش و حمایت کردند که از همه عزیزان تشکر می‌کنم.

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش بیان داشت: این حق نی‌انبان بود که صاحب جشنواره‌ای اختصاصی شود و خوشحالیم که در اولین رویداد شادی را به شهرمان تزریق کردیم.

در ادامه این مراسم از علیرضا یونس‌زاده گروه هلیل، امید علی نظرپورگروه بزنجان، پوریا میرزایی مقصود گروه بوتیا، فرزاد شرفائی گروه آوای کویر، امیر تنگسیری گروه ساربند، محسن عساکره گروه لوریان، دانیان دانشور گروه کوبکا، فرید جزایری گروه خماس، حسن ابراهیمی چاه  مسلم گروه شباب، صالح احمدپور گروه جمعه فرج و بومیان کیش، آرش نادی گروه دیار، حیدر سلمانی گروه کنگان و حسین سنگسر گروه لیان تقدیر شد. همچنین از نوازندگان بخش بین‌الملل همچون سیلون بارو و یان اون لاریدون از کشور فرانسه، آندور وگ و ریچارد پاتکوس ازکشور مجارستان تقدیر به عمل آمد.

اختتامیه  نخستین جشنواره موسیقی نی‌انبان با تجلیل از پیشکسوتان نی‌انبان همراه بود به گونه‌ای که طهماسب برجی، کریم ادریس‌پور، بهرام مهربخش، سهراب مشهدی‌زاده، علی رامشک، احمد علی‌شرفی و پولاد قهرمان با دریافت تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند و در ادامه هرکدام به تکنوازی موسیقی منطقه خود پرداختند.

نخستین جشنواره موسیقی نی‌انبان به دبیری فؤاد توحیدی با اجرای گروه موسیقی لیان و گروه مشترک نوازندگان ایرانی و خارجی به کار خود پایان داد.

چاپ
>