X

پیشکسوتان مولودی خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند

شنبه, 23 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، جلال قلعه شاخانی در آستانه برگزاری چهارمین جشنواره مولودی خوانی هه تاو با منصور مرادی از پیشکسوتان و نام آوران حوزه مولودی خوانی و دف نوازی استان دیدار کرد و سالها خدمات این هنرمند را قدر نهاد.

وی گروه مولودی خوانی اخوان به سرپرستی منصور مرادی را یکی از گروه های موفق نام برد که در جشنواره های شناسنامه داری همچون موسیقی فجر و موسیقی نواحی کرمان افتخار آفرین بوده است.

دبیر چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی هه تاو در این دیدار با بیان اینکه این استان جایگاه ویژه ای در مولودی خوانی دارد، گفت: پیشکسوتان مولودی خوانی و موسیقی خانقاهی، سفیران فرهنگ کردستان هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر ضرورت تشکیل انجمن تخصصی دف در استان عنوان کرد: این انجمن باعث انسجام صنفی فعالان این حوزه می شود.

قلعه شاخانی خاطر نشان کرد: دعوت از هنرمندان حوزه مولودی خوانی به عنوان مدرس و کارشناس در جشنواره های ملی موجب حفظ ماهیت و هویت این هنر می شود.

دبیر چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی هه تاو ابراز امیدواری کرد که افتخارآفرینی هنرمندان ما در حوزه موسیقی عرفانی و خانقاهی استمرار داشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اعطای درجه هنری، آحاد هنرمندان که موفق به دریافت عناوین هنری در طول دوران فعالیت شان شده اند، می توانند با ارائه  سابق خود ضمن ارزشیابی، جهت صدور مجوز هنری اقدام کنند.

منصور مرادی نیز در این دیدار ضمن خرسندی از دلجویی مسئول فرهنگی از هنرمندان بیان کرد: برای اولین بار است که یک مسئول فرهنگی از نزدیک با هنرمندان دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر قرار می گیرد.

این هنرمند نام آور عرصه مولودی خوانی و دف نوازی کردستان اذعان کرد: جشنواره مولودی خوانی هه تاو در صیانت از روح معنوی هنر توانسته جایگاه خوبی برای ترویج سیره نبوی فراهم کند.

لازم به ذکر است، دبیرخانه ستاد برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی مولودی خوانی هه تاو در راستای عملیاتی نمودن شعار این دوره از جشنواره بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با عنوان « امام رضا اسوه اخلاق و گفتگو» سلسله دیدارهای برای تکریم خادمان رفتار نبوی و فرهنگ رضوی را آغاز کرده است.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شمس توس

چاپ
>