X

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر

جمعه, 28 بهمن 1401

به گزارش نای به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر، در آستانه آغاز سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر پیام محمدمهدیاسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره منتشر شد.

در متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«سی و هشت سال است همزمان با جشن های سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سازها کوک می‌شوند و نغمه‌های موسیقاییهنرمندان در حضور علاقه‌مندان به هنر موسیقی درگسترۀ ایران عزیزمان، طنین‌انداز می‌شود. چه زیباست یادآوری خاطرات همراهیاهالی فرهنگ و هنر، دوشادوش مردمی که هنرمندانشان در عرصه موسیقی جلوه های  باشکوه این هنر دیرین را  با سرودها و آواهایانقلابی عمق و معنا بخشیدند و در تاریخ انقلاب اسلامی   ایران ضمن ایفای نقشی شایسته، برگ زرینی را ثبت کردند.

موسیقی ایران زمین با پیشینه‌ای غنی و دارای هویت و اصالت، آثاری ارزشمند، ماندگار و پدیدآورندگانی صاحب‌نام دارد که با ظرفیتهای متفاوت و متنوع در بطن خود همواره یکی از بهترین و موثرترین مسیرهای دیپلماسی فرهنگی در عرصه بین المللی بوده و جشنوارهموسیقی فجر بعنوان میعادگاه سالیانه اهالی موسیقی، روزهایی پر امید را برای همه کسانی که به اعتلای فرهنگ و هنر این مرز و بوممی اندیشند نوید می دهد و امید است در این مسیر شاهد پیشرفت روزافزون موسیقی منطبق با معیارهای فرهنگ و هنر ایران اسلامیباشیم.

برگزاری همزمان سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در تهران و سایر استان ها، می تواند نقش مؤثری برای بازگویی مؤلفه هایفرهنگی و پیوندهای اجتماعی مانند امید، نشاط جمعی و وفاق مورد نیاز جامعۀ امروز به ویژه، نسل جوان، داشته باشد. این مهم چشماندازی است که همواره مورد تأکید و حمایت دولت مردمی در عرصۀ برقراری عدالت فرهنگی است.

حضور گرم هنرمندان به عنوان پشتوانه های موسیقی با پنجه های طلایی، نغمه های داوودی و طنین صدای دلنشین و آوای گرم آنان ازمناطق، اقوام  و گروه های مختلف و همچنین علاقمندان به این هنر شریف را در سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر ارج نهاده و اززحمات شورای سیاستگذاری، دبیر جشنواره، هیئت انتخاب و داوری آثار و همکاران ارجمندم سپاسگزارم و برای تمامی عزیزان آرزویموفقیت روز افزون دارم

چاپ
>