X

پیام معاون امور هنری به یکصد سال آموزش هنر در تبریز:هنرستان ها از محورهای اصلی آموزش هنر هستند

یکشنبه, 13 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی در پیامی به مناسبت یکصد سال آموزش هنر که در تبریز آغاز شده، نوشته است: هنر در بستر تاریخ و مسیر زمان، نام ها، نهادها و مکاتبی را ثبت کرده که نقشی ماندگار به یادگار گذاشته اند و این نقش پرثمر شایسته تأمل و بازخوانی است. هنرستان های هنرهای زیبا از همان نام هاست که در قرن اخیر از محورهای اصلی آموزش هنر بوده اند و مانند نگینی در جریان آموزش هنر این سرزمین درخشیده اند. سابقه یکصد سال هنرستان ها بیانگر فرهنگ دوستی و مدنیت و اهمیت آموزش در این مرز و بوم است.

در ادامه پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: مرور کارنامه هنرمندانی که در هنرستان ها هنر آموختند و بعد قدم در راه هنر گذاشتند؛ جایگاه و تأثیر هنرستان ها را بیشتر عیان می کند، هنرستان هایی که آموزش هنر را با معرفت و جهان بینی پیوند داده اند و راه را برای خلاقیت و نبوغ جوانان به پشتوانه شناخت دیروز هموار کرده اند و همچنین به عنوان الگویی مؤثر در آموزش هنر تعریف می شوند.

حسینی در ادامه پیام نوشته است: گرامیداشت هنرستان موسیقی تهران در سال گذشته و اکنون یکصدمین سال هنرستان میرک تبریز، مایه مباهات و افتخار مردم دوست ایران اسلامی است که چنین نهادهایی با تداوم آموزش هنر، در توسعه هنر تأثیرگذار بوده اند اما افزون تر فرصتی برای بازخوانی و اندیشیدن به آموزش هنر و تجربه های درخشان هنرستان ها در قرن اخیر است تا هنرستان ها در ادامه مسیر فعال تر و پویاتر با تحولات پرشتاب امروز همچنان بالنده پیش بروند. درخواست و امیدواری من این است که نهادهای استان ها حمایت خود را از هنرستان های کشور به عنوان قلب تپنده و آینده ساز هنر دریغ نکنند. از همراهی هنرمندان، معلمان و همکاران هنرستان های هنرهای زیبا بویژه هنرستان میرک تبریز سپاسگزارم و برای فرهنگ و هنر ایران روزهای روشن تر و درخشان تری آرزو می کنم.

برنامه یکصد سال آموزش هنر و فعالیت هنرستان میرک در تبریز با برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان پیشکسوت فارغ التحصیل از هنرستان میرک تبریز، کارگاه هنری، نمایش فیلم و اجرای نمایش در تبریز آغاز شده و ١۵ مردادماه جاری اختتامیه این برنامه برگزار می شود.

چاپ
>