X

پیام تسلیت معاون امور هنری ارشاد به حسین علیزاده

شنبه, 16 بهمن 1395

علی مرادخانی معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به استاد حسین علیزاده، در گذشت برادر ایشان را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

دوست عزیز، هنرمند گرانمایه جناب آقاى حسین علیزاده.

باسلام و با نهایت تأسف و تأثر درگذشت برادر گرامى ، شادروان حسن علیزاده را تسلیت عرض میکنم.

ازخداوند بزرگ براى روح بلندش آرامش، و براى جناب عالى و خاندان ارجمند صبر و شکیبایى خواستارم.»

گفتنی است حسن علیزاده هنرشناس، فیلمساز و منتقد برجسته فیلم، دوران دبیرستان خود را در مدارس دارالفنون و مروی گذراند و پس از اتمام این دوران وارد مدرسه عالی رادیو و تلویزیون شد.
وی سالها در رادیو و تلویزیون به عنوان کارگردان و فیلم بردار فعالیت داشت و از محضر استادانی چون بهمن فرمان آرا و پرویز کیمیاوی بهره گرفت.
حسن علیزاده بعد از اتمام تحصیلات خود در ایران برای تکمیل دانسته هایش به فرانسه و آمریکا، سفر و سالها در فرانسه زندگی کرد.
او پس از بازگشت به ایران فعالیت هنری خود را در زمینه دوبله فیلم آغاز و پی گرفت و سال ها با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (سینما حقیقت)  همکاری کرد. این هنرشناس ارزنده به گفته حسین علیزاده یکی از اصلی ترین و مهم ترین مشوقان او برای یادگیری موسیقی و رفتن او به هنرستان موسیقی بود.  در سال های اخیر نیز حسن علیزاده با فروتنی به عنوان مشاور در کنار بسیاری از بزرگان هنر سینمای ایران فعالیت می کرد.

مراسم تشیع پیکر این هنرمند گرامی، دوشنبه ۱۸ بهمن ساعت ۹ صبح از مقابل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واقع در خیابان سهروردی شمالی-میدان شهید قندی، به سمت بهشت‌زهرا برگزار خواهد شد.

چاپ
>