X

پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی در پی درگذشت سه هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی

شنبه, 6 شهریور 1400

به گزارش نای ، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت اسماعیل پورعلیزاده مشهور به داریوش علیزادهپیشکسوت عرصه سنتورنوازی، غلامرضا آستی کردیانی خواننده ترانه‌ها و راوی داستان‌های عامه منطقه شرق خراسان و همچنین براتمقیمی پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی را تسلیت گفت.

در متن پیام محمد اله‌یاری آمده است:

«تنها اوست که می‌ماند

با خبر شدیم سه تن از پیشکسوتان عرصه موسیقی دعوت حق را پاسخ گفتند.

زنده‌یاد اسماعیل پورعلیزاده نقش مؤثری در عرصه موسیقی و نوازندگی ساز سنتور داشت و ایشان نه تنها سنتور را در بالاترین سطحممکن نواخت که با نشان دادن قابلیت‌های این ساز، چشم‌اندازی نوین برای موسیقی ایران و سنتورنوازی بوجود آورد.

همچنین استاد غلامرضا آستی کردیانی، هنرمندی که حنجرۀ گرم خود را وقف گسترش مفاهیم و مواریث آیینی فرهنگ مردم منطقه شرقخراسان قرار داده بود و بی‌تردید در جهان باقی، روح بلندش از برکات این پیوندهای معنوی بهره‌مند خواهد شد

برات مقیمی نیز از پیشکسوتان موسیقی مقامی استان خراسان شمالی براثر بیماری جان خود را از دست داد. موسیقی مقامی خراسانشمالی با نام و نوای هنرمندانی مانند برات مقیمی همراه است. زنده یاد مقیمی نقش موثری در موسیقی خراسان شمالی داشت و بانوازندگی‌اش راوی حکایت‌ها و داستان‌هایی از فرهنگ این سرزمین بود.

فقدان این عزیزان از دست رفته را به جامعه‌ی هنری کشور و خانواده‌های محترمشان، تسلیت گفته و صبر و اجر ایشان را از درگاهخداوند متعال خواستارم

چاپ
>