X

«پرواز با خورشید» با صدای محمد یادگار منتشرشد

یکشنبه, 21 شهریور 1400

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی، پژمان بلورچی مدیر موسسه و تهیه کننده موسیقی درباره این اثر گفت: از اسفند سال گذشته محمدیادگار که از خوانندگان پراستعداد موسیقی ایرانی است بعد از سالها تمرکز و تلاش و کسب تجربه در محضر استادان بنام موسیقی ایران برای ارائه یک مجموعه  قطعات موسیقی به آهنگسازی مهرداد پازوکی،اولین اثرش را به عنوان«به سفرفکر نکن»منتشر کرد که با استقبال خوب مخاطبان مواجه  شد. به دنبال آن از ابتدای سال تا کنون نیز دو اثر دیگر همچون«آرزوی نقش برآب»و «سراب» را در پلتفرم‌های داخلی و خارجی نشر داده که قطعه«پرواز با خورشید» چهارمین اثر از مجموعه همکاریهای این دو هنرمند محسوب می شود.

وی ادامه داد:این اثر نیز که همانند سه قطعه قبلی در پلتفرم‌های داخلی وخارجی در دسترس عموم قرار می گیرد بر اساس شعری از فریدون مشیری و در دستگاه‌های شوشتری،اصفهان و شور اجرا شده است.

این تهیه  کننده موسیقی با اشاره به اینکه چهار قطعه تولید شده کاملا مبتنی بر موسیقی ایرانی هستند،بیان داشت: همانطور که می دانید ارکستر این اثر، ارکستر ملی است و شالوده آثاری که باید با ارکستر ملی نواخته و یا نوشته شوند حتما باید مبتنی بر موسیقی ایرانی باشند به خاطر اینکه حضور سازهای ایرانی در بافت سازهای زهی، یک ارکستری تشکیل میدهد به اسم ارکستر ملی که خواستگاهش موسیقی اصیل ایرانی است و طبیعتا هرآنچه هر آهنگسازی برای ارکستر ملی می نویسند حتما باید بر اساس موسیقی ایرانی بنویسید و این آثار هم مستثنی از این قاعده نیست.

بلورچی اظهار داشت:محمد یادگارنزدیک به دو دهه است که درعرصه موسیقی ایرانی فعالیت دارد ولی برای ارائه موسیقی ایرانی که اصالت داشته باشد و جوان امروزی را جذب خود کند تا به امروز اثری منتشر نکرده بود.مهرداد پازوکی آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایران نیز حدود۱۹  سال از فضای صحنه ای و آهنگسازی به دور بود تا بتواند با  تحقیق و پژوهش ،مسیری جدید در موسیقی ایرانی باز کند.این دوهنرمند باقرارگرفتن در یک مسیر مشترک تمام تجربیاتشان رادر قالب آثارشان به مخاطبانشان منتقل می کنند.

مدیر موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی در خاتمه خاطر نشان کرد: از این دو هنرمند تا پایان سال دو قطعه دیگر منتشر خواهد شد و درادامه همکاریهایشان آثار جدیدی شنیده می‌شود.

چاپ
>