X

پایان دومین دوره کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی

دوشنبه, 1 دی 1399

در آخرین شب از دومین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، شامگاه یکشبنه ۳۰ آذرماه دو گروه موسیقی در تالار رودکی اجرا کردند.

به گزارش نای، برنامه نخست اجرای حمید خوانساری (عود)، حمید کریمیان (عود) و بامداد ملکی (دوایر و بندیر) در ساعت ۲۱ بود. در ابتدا قطعه‌ای در آواز دشتی اجرا کردند و سپس حمید خوانساری به تک‌نوازی عود پرداخت. اجرای قطعه «ابر»، «تیهو» و «کاروانسرا» و تکنوازی عود حمید کریمیان بخش‌های دیگر این اجرا بود.

دونوازی پریچهر خواجه (قانون) و فرهاد صفری (تنبک) آخرین برنامه دومین دوره کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی در ساعت ۲۲ یکشنبه ۳۰ آذرماه بود که سه قطعه سازی و یک قطعه آوازی اجرا شد.

پریچهر خواجه نوازنده قانون درباره این اجرا گفت: سه قطعه سازی و یک قطعه آوازی از ساخته‌های خودم را در این برنامه اجرا می‌کنیم. برگزاری این کنسرت‌ها در این شرایط برای موزیسین‌ها اتفاق خوب و خوشایندی است چون می‌توانند خودشان را محک بزنند.

او درباره آموزش آنلاین موسیقی گفت: تدریس آنلاین موسیقی ابتدا سخت بود، ولی الآن برای هنرجو و استاد کمی عادی‌تر شده است. به هر حال موسیقی موضوع عملی و پراحساسی است و ارتباط و تعامل هنرجو و استاد در کلاس آنلاین به شکل دیگری است.

دومین دوره کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی با هشت اجرا با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی ۲۷ تا ۳۰ آذر در تالار رودکی برگزار شد.

نخستین دوره کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی نیز با اجرای پنج گروه موسیقی با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی ۱۶ تا ۲۰ مرداد و نخستین دوره کنسرت‌های آنلاین موسیقی نواحی با هشت اجرا با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری و توسط انجمن موسیقی ایران ۲۳ تا ۲۶ مردادماه برگزار شد.

چاپ
>