X

وحید تاج برای کودکان زلزله‌زده روی صحنه رفت

سه شنبه, 28 آذر 1396

کنسرت وحید تاج با همراهی گروه «مهربانی» به سرپرستی و آهنگسازی سلمان سالک، شامگاه یکشنبه ۲۶ آذر در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، عواید این کنسرت صرف کمک به کودکان زلزله‌زده کرمانشاه می‌شود به همین خاطر در ابتدا توضیحاتی پیرامون فعالیت مؤسسۀ خیریۀ «مهر آفرین» ارائه شد.

این کنسرت در دو بخش روی صحنه رفت؛ بخش نخست کنسرت به اجرای تصانیف «پرواز با خورشید» با شعری از فریدون مشیری، «دیدار» با شعری از سیمین بهبهانی، «مرغ شب» با شعری از محمدعلی جعفری و «بی‌نشان» با شعری از علی تاج و چند ساز و آواز اختصاص یافت. در بخش دوم مخاطبان شاهد اجرای تصانیف «من شادم» با شعری از کریم فکور، «یار دلنواز» با شعری از حافظ و «مژده آزادی» با شعری از هوشنگ ابتهاج و دو ساز و آواز بودند. سلمان سالک آهنگسازی تمامی قطعات به‌جز قطعۀ محلی «بی‌نشان»، «مرغ شب» و «من شادم» را برعهده داشت.

فاطمه دانشور، مدیرعامل مؤسسۀ نیکوکاری «مهرآفرین» بعد از اجرای بخش نخست کنسرت، دقایقی را به سخنرانی پرداخت و مشکلات کودکان زلزله‌زدۀ کرمانشاه را مطرح کرد.

از نکات قابل‌توجه این کنسرت توجه ویژه به بخش «ساز و آواز» بود، به‌نوعی که با اجرای هر تصنیف، مخاطبان شاهد یک ساز و آواز بودند و انتخاب‌ها آن‌قدر هوشمندانه بود که مخاطب را با خود همراه و لذت شنیدن ساز و آواز را برای حاضران دوچندان می‌کرد.

همچنین نوازندگان در این کنسرت به دو نوازی و چندنوازی پرداختند که نظر تماشاگران را جلب کردند و بارها مورد تشویق مخاطبان قرار گرفتند.

از طرفی باگذشت بیش از یک ماه از حادثۀ ناگوار زلزلۀ کرمانشاه، وحید تاج و گروه «مهربانی» برای حمایت از کودکان زلزله‌زده روی صحنه رفتند تا نشان دهند که گذر زمان باعث نمی‌شود که همدلی و کمک از یاد مردم و هم‌وطنان برود و همچنان کمک به هم‌وطنان از اولویت‌های این هنرمندان است و حمایت از کودکان که بیشترین آسیب را در چنین اتفاقاتی متحمل می‌شوند برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.

امیر رحمانی (سنتور)، مریم خدابخش (عود)، بیتا قاسمی (ویلنسل)، حمیدرضا آفریده (کمانچه)، وفا مصباحی (نی) و مجید علیزاده (تمبک) اعضای ارکستر «مهربانی» را به سرپرستی سلمان سالک (نوازنده تار) و خوانندگی وحید تاج تشکیل می‌دادند.

کنسرت گروه «مهربانی» به خوانندگی وحید تاج، یکشنبه ۲۶ آذرماه به همت مؤسسۀ فرهنگی هنری آوای مهربانی و با همکاری مؤسسۀ نیکوکاری «مهرآفرین» در تالار وحدت برگزار شد.

چاپ
>