X

وارطان ساهاکیان در تالار وحدت تجلیل شد

چهارشنبه, 10 مرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان آهنگساز و مدرس پیشکسوت موسیقی کشورمان سه شنبه شب نهم مرداد ماه توسط موسسه فرهنگی هنری “راد نو اندیش” به مدیریت بردیا صدرنوری و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

دراین مراسم که با استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بود، تعدادی از هنرمندان کشورمان به صورت گروهی و تک نوازی برنامه‌هایی را پیش روی مخاطبان قرار دادند.

پخش نماهنگ زندگی و فعالیت‌های وارطان ساهاکیان، اجرای گروه کُر “اردیبهشت” به رهبری حمید عسگری، اجرای آهنگ “بنی آدم اعضای یک پیکرند” به آهنگسازی وارطان ساهاکیان، اجرای تک نوازی پیانو فراز میرطباطبایی با اجرای قطعاتی از سرگئی راخمانینوف و فردریک شوپن، اجرای آهنگ محلی “دی بلال”، اجرای تک نوازی پیانو سپاس صدرنوری، پخش کلیپی از چهار هنرمند در قدردانی وارطان ساهاکیان و اهدای چند لوح قدردانی از سوی موسسه فرهنگی هنری “راد نو اندیش”، ارکستر “چکاوک” به سرپرستی رضا شایسته، دانشجویان و هنرجویان استاد وارطان ساهاکیان و شورای خلیفه گری ارامنه تهران بخش‌های مختلف برنامه شب گذشته را تشکیل می‌داد.

وارطان ساهاکیان پس از برگزاری مراسم قدردانی خود که در حضور لوریس چکناواریان، بردیا صدرنوری مدیر و ناصر ایزدی مدیر بخش موسیقی موسسه فرهنگی هنری “راد نواندیش” انجام گرفت، با قدردانی از دست اندرکاران این برنامه توضیح داد: بسیار خوشحالم که در چنین شبی توانستم در خدمت شما عزیزان باشم. به هر ترتیب بردیا صدرنوری و همکارانش در موسسه “راد نو اندیش” همواره در راه تجلیل از هنرمندان قدم‌های خیری بر می‌دارند که واقعاً برای جامعه موسیقی انرژی بخش است. من لازم است در همین جا بار دیگر مراتب تشکر و قدردانی خودم را از هنرمندان، دانشجویانم، شورای خلیفه گری ارامنه و باشگاه آرارات تهران اعلام کنم که امشب برای من سنگ تمام گذاشتند.

وی ادامه داد: همه استادانی که امشب در برنامه حضور دارند هرکدام وزنه‌های موسیقی کشورمان هستند که من با دوستی آنها افتخار می‌کنم و چه ارزشمند بسیاری از شما هنرمندانی که امروز اینجا هستید روزگاری از دانشجویان بودید و حالا همکاران من در عرصه موسیقی شده‌اید. من با عشق به همه شما هنرمندان پیشکسوت و جوان افتخار می‌کنم و بر خود می‌بالم که به عنوان یک معلمم توانستم دو نسل از هنرجویان موسیقی را تربیت کنم.

این آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: من در سال‌های ابتدایی فعالیت موسیقایی‌ام آنچنان به تدریس علاقه‌ای نداشتم و به این شغل فقط به عنوان پیشه‌ای نگاه می‌کردم که در کنار سایر فعالیت‌هایم قرار دارد. اما با عشقی که از شما دانشجویان و هنرمندان شریف موسیقی ایران گرفتم اکنون افتخار می‌کنم که معلم هستم و توانسته‌ام به سهم خود تربیت کننده دو تا سه نسل موسیقی این سرزمین باشم.

میلاد کیایی، لوریس چکناواریان، تقی ضرابی، محمد اسماعیلی، سعید ثابت، فضل الله توکل، پری ملکی، بیژن بیژنی، اسماعیل آذر، احترام برومند، حسین توکلی، رضا خرم، سالارعقیلی، حریرشریعت زاده، علی جعفری پویان، رضا شایسته، یارتا یاران، حسین مظفری، انوشه جم، مجید واصفی، حمید خزاعی، آرش سزاوار، مجید عسگری و تعدادی دیگر از هنرمندان از مهمانان ویژه آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان بودند.

بردیا صدرنوری مدیر، ناصرایزدی مدیرموسیقی، مریم فراهانی مدیراجرایی، پرهام عرب مدیر طراحی و تبلیغات، مهرناز کرمی مشاور هنری، محسن آزاده عکس و کلیپ، زهرا آبگون، امیرحسین مقدم، یزدان صادقی، مریم صدرنوری هماهنگی، اداری و تبلیغات و جواد شهبازی پشتیبانی گروه اجرایی آیین نکوداشت استاد وارطان ساهاکیان را تشکیل می‌دادند.

چاپ
>