X

هیئت داوران جایزۀ «موسیقی و رسانه» معرفی شدند

شنبه, 12 بهمن 1398

اعضای هیئت داوران جایزۀ «موسیقی و رسانه» که در بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود معرفی شدند.

به گزارش نای، اعضای هیئت داوران این جایزه را استادان پیشکسوت علوم ارتباطات، عرصۀ خبر و هنر تشکیل می‌دهند که به شرح زیر است:

ــ مسعود کوثری، عضو هیئت علمی گروه مطالعات فرهنگی و رسانه دانشکدۀ ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران، پژوهشگر ارتباطات، فرهنگ و موسیقی است. او در سال ۱۳۸۳برای نگارش مقالۀ «نشانه‌شناسی موسیقی مردم‌پسند» جایزۀ بهترین مقاله فرهنگی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

ــ علی‌اکبر قاضی‌زاده، مدرس روزنامه‌نگاری، پژوهشگر،‌ نویسنده و مترجم حوزۀ علوم ارتباطات است. او علاوه بر نیم ‌قرن فعالیت پیوسته در حوزۀ روزنامه‌نگاری کتاب‌هایی چون ویراستاری و مدیریت اخبار، نوشتن برای رادیو، گزارشگری در رادیو، روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، مهارت‌های نوشتن برای مطبوعات و اخلاق روزنامه‌نگاری را ترجمه و تألیف کرده است.

ــ علیرضا میرعلینقی، پژوهشگر حوزۀ موسیقی، روزنامه‌نگار و منتقد هنری است. او مدتی مسئول آرشیو مرکز موسیقی حوزۀ هنری بوده و مدتی نیز سرپرستی گروه موسیقی دایره‌المعارف اسلامی را برعهده داشته است. میرعلینقی همچنین از مشاوران سردبیر نشریه «مقام موسیقایی» از سال ۱۳۷۴محسوب می‌شود و مقالات متعددی در حوزه موسیقی نوشته است.

ــ فریدون صدیقی از استادان شناخته‌شدۀ عرصۀ روزنامه‌نگاری کشور است و بیش از ۲۰ سال است که روزنامه‌نگاری تدریس می‌کند. او سال‌ها نقد هنری و ادبی نوشته و در شکل‌گیری ده‌ها روزنامه و مجله سهم داشته است. بسیاری از روزنامه‌نگاران سه دهۀ اخیر از آموزش‌های فریدون صدیقی بهره می‌برند.

ــ امیرعباس ستایشگر، آهنگساز و نوازندۀ سه‌تار و دارای مدرک کارشناسی موسیقی از دانشگاه سوره تهران و دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه خوارزمی است. او عضو پیوستۀ انجمن علمی عرفان اسلامی ایران، دبیر بخش پژوهش جشنوارۀ موسیقی فجر (۱۳۹۵ ،۱۳۹۶) و عضو هیئت تحریریۀ ماهنامۀ هنر موسیقی (۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲) است.

بنا بر این گزارش پس از انتشار فراخوان این جایزه تا کنون ۸۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده و پس از تهران آثار قابل توجهی از آذربایجان شرقی،‌ مازندران و قم دریافت شده است.

فعالان رسانه‌ای، خبرنگاران و نویسندگان حوزۀ موسیقی تا ساعت ۱۲ امشب (دوازدهم بهمن‌ماه) فرصت دارند آثار خود را برای شرکت در این بخش به نشانی media@fajrmusicfestival.com ارسال کنند.

چاپ
>