X

هنرمندان پیشکسوت جریان خلاق تاریخ هستند

دوشنبه, 25 تیر 1397

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه در آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه در سالن همایش های پارسه در گفت و گویی صمیمی با هنرمندان پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون، موسیقی، تجسمی، اهالی قلم و دیگر اقشار هنری شرکت کرد و با تبریک ایام دهه کرامت سالروز تولد هنرمندان پیشکسوت را به آنها تبریک گفت.
وزیر ارشاد همچنین طی سخنانی با اشاره به ویژگی های هنر و هنرمندان گفت: این دو گوهر یک معرفت متفاوت از انسان را معرفی می کنند که در حافظه تاریخ ماندگار خواهد ماند.

** تکریم از هنر و هنرمند باید ساری و جاری باشد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هنر و هنرمند در نزد ایرانیان محترم و با ارزش است ، اظهار داشت: تکریم و احترام به هنر و هنرمندان باید همواره در جامعه ساری و جاری باشد.
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از طرفی هنر ویژگی یک معرف متفاوت از جهان و انسان است و هنرمند به جهان گونه ای دیگر نگاه می کند خلاقیت هنرمند متفاوت است، زیرا مهارت آن متفاوت است همچنین خلاقیت های خاص و مهارت های ویژه ای که مختص یک هنرمند است هنرمندانپیشکسوت همه این امتیازات را با هم دارند هم پیشکسوت و هم هنرمند هستند.

** هنرمندان پیشکسوت از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردارند
وی افزود: نقش هنرمندان پیشکسوت در جامعه ایرانی به واسطه هنر شناخته می شود و به همین دلیل جامعه آنها را جایگاه ویژه ای قرار می دهد .
وی اصافه کرد: خیلی خوشحال هستم ما که سر سفره ای نشسته ایم به نام موسسه هنرمندان پیشکسوت و چقدر خوب است موسسه ای وجود دارد که به این نگاه و مسئله توجه دارد.

** جان هنر و هنرمند به آن است که مورد احترام و حرمت قرار گیرد
صالحی گفت: قطعا قدم های نخستین در رابطه با تکریم هنرمندان برداشته شده که بسیار ارزشمند است جان هنر به حرمت است جان انسان هنرمند به این است که حس بکند که مورد احترام و حرمت قرار گرفته است.
وزیر ارشاد خاطر نشان کرد: هنرمندان باید در حوزه تصمیم گیری ،مشورت، ساختارهای حوزه هنر نقشی بیش از گذشته داشته باشند. پیشکسوتان تجربه متراکم هستند و آنها اسطوره های خلاق اند.
صالحی همچنین گفت: طبیعی است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه دوستان به این نکته بیش از گذشته توجه داشته باشیم هنرمندان پیشکسوت بازنشستگان خانه نشین نیستند بلکه خلاقانی هستند که باید به کمک هنر امروز بیایند قطعا نگاه ها و نگرش های آنها در تصمیم سازی مورد توجه قرار بگیرد.
وزیر فرهنگ افزود: در ساختارهای تصمیم گیری پیشکسوتان هنرمند کنار گذاشته تلقی نشوند ارتباط آنها با نسل جوان هنرمند از طریق معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدی تر گرفته شود نسل جوان و نوجوان با نسل گذشته باید پیوند ارتباطی و عمیقی پیدا کند.
وی گفت: وظیفه ما به عنوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن است که بداینم هنرمندان پیشکسوت جریان خلاق حیات جاری هنر هستند و باید توجه کنیم که چگونه جریان خلاق رابه فضای موجود متصل کنیم .
وی تاکید کرد: در حوزه کمک های مالی و معنوی حتما باید اتفاقات داشته باشیم اندیشه هایی داشتیم که امیدوار هستیم اتفاقات خوب را شاهد باشیم.
در ادامه این مراسم از هنرمندان پیشکسوت تیرماه تجلیل شد.

منبع: ایرنا

چاپ
>