X
پس از اجرای شب‌های موسیقی بارانا در نیاوران

هنرمندانِ شناخته‌شده‌ی ایرانی و بین‌المللی در بیستون خواهند نواخت

شنبه, 6 شهریور 1395

«شب‌های موسیقی بارانا» که مرداد در تهران و در فضای بازِ کاخِ نیاوران برگزار شد، از بیست‌ویکم تا سی‌‌ام شهریور در فضای بازِ بنای تاریخی بیستون کرمانشاه با حضور هنرمندانِ برجسته‌ی ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش نای، در این شب‌ها، شهرداد روحانی، گروه کامکارها، گروه شمس، گروه پالت به اجرای برنامه خواهند پرداخت؛ همچنین دوئت بارتولومی بیتمن برگزار خواهد شد و سهراب پورناظری نیز به همراه آنتونیو ری به اجرای برنامه خواهد پرداخت. ری و بارتولومی بیتمن از جمله هنرمندانِ بین‌المللی هستند که برای اولین‌بار در این مکانِ تاریخی که بزرگ‌ترین سنگ‌نبشته‌ی جهان و یکی از مهم‌ترین و مشهورترین سندهای تاریخِ بشری در آن قرار دارد، به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

هنرمندان حاضر در این شب‌ها، از نسل‌های مختلف و در سبک‌های متفاوت هستند و می‌توان آن را دومین قدمِ بخش خصوصی در ایجاد رویدادهای موسیقایی دانست و در این میان،  توجه به دغدغه‌های اجتماعی و تخصیص درصدی از فروش بلیت‌های این برنامه برای حمایتِ موسیقی‌دانان در حوزه‌ی‌ سلامت و رفاه در کنار ایجاد فضای فرهنگی و هنری از ویژگی‌های این رویداد فرهنگی‌ـ موسیقایی است.

نخستین دوره از شب‌های موسیقی بارانا با نگاهى بلندمدت و به منظور برگزارى سلسله رویدادهاى هنرى در عرصه‌ی موسیقى، مرداد ۱۳۹۵ برگزار شد. این مؤسسه تلاش دارد تا همچنان با مشارکت هنرمندان و بخش خصوصى این گونه رویدادهای هنری را تداوم بخشد. این فستیوال توسط مؤسسه‌‌ی آفرینش هنر بارانا، شرکت کار و اندیشه و با همراهی سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود.

چاپ
>