X
همزمان با بزرگداشت هشتادمین سال تولد لوریس چکناوریان

همکاری نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا در پروژه «اینترنوا»

شنبه, 9 تیر 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، پروژه اینترنوا که همکاری بین نوازندگان کلاسیک ایران و اروپا است در حمایت از کودکان کار روی صحنه خواهد رفت. در این پروژه چهار نوازنده از کشورهای مخلتف اروپایی به سرپرستی «دارا مورگان»، کوارتت خارجی اینترنوا را تشکیل می‌دهند و دو کوارتت ایرانی به سرپرستی «بردیا کیارس» و «امیر باورچی» در پروژه اینترنوا حضور دارند که در اجرای برخی قطعات، گروه اروپایی را همراهی خواهند کرد.

کوارتت زهی اینتر نوا متشکل از ویولن ۱: دارا مورگان، ویولن ۲: ویکتوریا ماوروموستاکی، ویولا: میگوئل سابرینو و ویولنسل: پدرو سیلوا است و دو کوارتت ایرانی ۱ با اجرای ویولن ۱: بردیا کیارس، ویولن ۲: امیر باورچی، ویولا: ‌نیلوفر سهی و ویولنسل: نگار نوراد و همچنین کوارتت ایرانی ۲ متشکل از ویولن ۱: مهدی جوانبخت، ویولن ۲: تینا جامه‌گرمی، ویولا: دانیال جورابچی ، ویولنسل: ماکان خویی‌نژاد و پیانو: اشکان لایق، نیز در این اجرا حضور خواهند داشت.

در شب اول این کنسرت، اِلژی و پولکا برای کوارتت زهی و پرلود و اسکرتزو برای اُکتت زهی اثر دیمیتری شوستاکویچ، نوستالوژی برای کوارتت زهی و رقص هیجان برای تکنوازی پیانو اثر لوریس چکناوریان و پرلود شماره ۳ از کتاب ۱ (باد در دشت..) اثر  کلود دبوسی به اجرا در می‌آید.

در شب دوم کنسرت نیر که با عنوان شب موسیقی مینیمالیست معاصر برگزار می‌شود، هفت‌گاه معلق برای کوارتت زهی اثر  فرخزاد لایق، سه کوارتت زهی اثر  استیو رایش و در حال حاضر دون ژوان (تنظیم برای دوازده ساز زهی و پیانو) اثر  مایکل نایمن به اجرا درمی‌آید.

این کنسرت که در حمایت از کودکان کار برگزار می‌شود، در تاریخ‌های ۲۵ و ۲۶ تیرماه از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

 

منبع:خبرگزاری فارس

چاپ
>