X

همه نهادها از مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی حمایت کنند

جمعه, 23 اردیبهشت 1401

به گزارش نای به نقل از ایرنا، معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی لغو مجوز کنسرت‌ها از سوی برخی دستگاه‌ها گفت: همه نهادها از مجوزهای وزارت ارشاد انقلابی حمایت کنند زیرا مطابق قانون مرجع بررسی، تشخیص و صدور مجوزهای مختلف فرهنگی این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد هاشمی امروز –پنجشنبه- در مراسم معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر بندهای دوازده گانه حکم مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، یکی از بندهای آن را به صورت ویژه تشریح کرد و گفت: قانون برای مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظایف و اختیاراتی تعیین کرده است که یکی از آنها، مسئله صدور مجوزها در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه و مسائلی از قبیل کنسرت‌ها، فیلم هایی سینمایی و کتاب ها است.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت ارشاد در ادامه افزود:  بررسی های ما جهت صدور مجوزها در وزارت ارشاد بر سه اصل مهم متکی است، اصل اول رعایت همه جانبه قانون و طی مسیرهای پیش بینی شده در قانون جهت اخذ مجوزها است، اصل دوم حفظ و تعمیق باورها و ارزش های دینی و انقلابی است. ما به عنوان مجموعه وزارت فرهنگ، حتماً بدون هیچ لکنتی پاسدار ارزش های دینی، انقلابی و ملی هستیم. اصل سوم، حفظ نشاط اجتماعی است که باید مبتنی بر دو اصل قبل در دستور کار وزارت ارشاد قرار بگیرد.

نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وقتی مجوزی در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مرجع ذی صلاح با دقت به اصول سه گانه فوق صادر می شود، انتظار داریم که همه ی نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی ،همه و همه به قانون احترام بگذارند و از تصمیمات قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت و پشتیبانی کنند.

دکتر سید محمد هاشمی با تاکید بر اینکه همه ارکان وزارت فرهنگ، امروز انقلابی است تاکید کرد: لازم است همه بدانند، در اقدامات مجموعه وزارت ارشاد دقت های دینی، انقلابی و قانونی انجام می گیرد.

در ادامه معاون وزیر ارشاد با اشاره به دقت در فرایند انتخاب مدیران کل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و توجه به جوانگرایی پیرو رعایت منویات مقام معظم رهبری تاکید کرد:  مجموعه وزارت ارشاد در انتصابات خود، هیچ میزی را پلکان قدرت نمی کند.

دکتر سید محمد هاشمی در انتها خطاب به مدیرکل جدید استان مازندران توصیه هایی کرد و افزود: اولاً باید مردمی بودن به عنوان شعار دولت سیزدهم به معنای واقعی کلمه در دستور کار قرار گیرد، دوماً لازم است حمایت از تمامی فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با هدف قرار دادن آرمان و بدون توجه به آرم به عنوان سیاست اصلی اداره کل استان مورد توجه باشد، سوما از کادرسازی، شناسایی، آموزش و تقویت نیروهای جدید جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی غفلت نشود.

مراسم معارفه عباس زارع و تکریم  حسین جوادی با حضور سید محمد هاشمی معاون حقوقی و امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد محمدی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری این وزارتخانه، روح‌الله‌ سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و تعدادی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و مدیران و فعالان فرهنگ و هنر و رسانه در سالن زنده‌یاد سلمان هراتی ساری برگزار شد.

حسین جوادی که ۱۱اردیبهشت با حکم وزیر فرهنگ به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد منصوب شد، متولد سال ۱۳۴۶ و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد ادبیات است. از جمله سوابق مدیریتی وی می‌توان به معاونت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، قائم‌مقامی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل، مدیریت تولید و تامین شبکه تهران و دبیری کارگروه نویسندگان صدای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد. وی همچنین حدود سه دهه پیشینه نویسندگی در حوزه های تخصصی در نشریات کشور را دارد.

مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از تیر ۱۳۹۸ و پس از پایان دوره مدیرکلی محمود شالویی در این اداره کل به عباس زارع سپرده شده بود.

چاپ
>