X

همنشینی موسیقی ایرانی، آذربایجانی و کلاسیک در شبی اپرایی

چهارشنبه, 20 اردیبهشت 1396

ارکستر سمفونیک فرهنگ و هنر شب گذشته با حضور دو خواننده اپرا قطعاتی از موسیقی ایران، آذربایجان و کلاسیک را برای مخاطبان اجرا کرد.

در این کنسرت که شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد، ارکستر فرهنگ و هنر در بخش اول با حضور علی اکبر قربانی در مقام رهبر به روی صحنه آمد و به خوانندگی رشید وطن دوست قطعاتی از موسیقی ایرانی از ساخته های حبیب الله بدیعی، عباس شاپوری، شهرام توکلی و علی اکبر قربانی را اجرا کرد که با استقبال خوب مخاطبان روبرو شد.
وطن دوست خواننده  پیشکسوت اپرا که سابقه همکاری با ارکستر سمفونیک تهران در زمان  حشمت سنجری را درکارنامه هنری خود دارد شب گذشته در کنار اجرای قطعات موسیقی ایران، آثاری از آهنگسازان موسیقی آذربایجان همچون اوزبر حاجی بیکف، توفیق قلی اف، واصف آدی گوزلف و علی سلیمی را نیز در همراهی با ارکستر خواند که با توجه به نوع ارتباط مخاطب ایرانی با موسیقی آذری این بخش نیز  با  استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بود.
ارکستر فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ ،  در بخش دوم اجرای خود با رهبری شهرام توکلی به صحنه بازگشت و با حضور ماریو تقدسی خواننده برجسته اپرا آثاری از روسینی، بیزه و فرانز لاهر، را به زبان انگلیسی، ایتالیایی،فرانسوی و آلمانی اجرا کرد.
ارکستر فرهنگ و هنر که یک ارکستر دانشجویی است آخرین اجرای صحنه ای خود را سال گذشته به خوانندگی وحید تاج در سالن کنسرتوار چایکوفسکی برگزار کرده بود و شب گذشته در اجرای خود توانست اجرای قابل قبولی از رپرتوار انتخابی را به مخاطبانش ارائه دهد و همنشینی موسیقی ایرانی را با موسیقی کلاسیک و آذربایجانی ایجاد کند.

گفتنی است :ارکستر  فرهنگ و هنر به همت سوسن تقی پور ریاست دانشگاه واحد ۴۶ تهران و رهبران ارکستر علی اکبر قربانی و شهرام توکلی به همراه جمعی از دانشجویان دانشگاه موسیقی در سال ١٣٩٣ تاسیس و در تالار وحدت در حضور وزیر ارشاد رونمایی شد. این ارکستر با تمرکز بر روی دانشجویان رشته موسیقی سعی دارد تا بستر مناسبی برای نوازندگان و دانشجویان این رشته فراهم آورد.

چاپ
>