X

نهمین جشنواره تک نوازی تار و سه تار برگزار می‌شود

شنبه, 9 بهمن 1400

به گزارش نای به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای بهمن، این جشنواره موسیقی در سه رده سنی الف- «۷ تا ۱۲ سال»، ب- «۱۳ تا ۱۹ سال» و ج- «۲۰ سال به بالا» برگزار می شود.

«کیوان ساکت» و «بهداد بابایی» اعضای هیات داوران، «منصور حقی»، «عرفان گنجه ای»، «محمد موسوی» و «علی علی شاهی» اعضای هیات انتخاب و «مهدی غلامی» دبیر اجرایی این جشنواره هستند.

کیوان ساکت در توضیح نحوه گزینش هنرجویان در روند این جشنواره گفت: ملاک اصلی برای انتخاب آثار، تسلط و تکنیک درست نوازنده، درک عمیق از موسیقی و مفاهیم آن و آشنایی با مبانی موسیقی و جانمایه های اصلی این هنر ارزنده است، لذا نوازنده ها به رسم تمامی جشنواره ها می بایست برای مرحله نخست به منظور ارسال نمونه کار خود، به صورت انتخابی و آزاد، رپرتوآر مورد نظرشان را ضبط و برای هیات داوران ارسال نمایند. سپس برای هنرمندانی که از بخش نخست، انتخاب شده و به مرحله پایانی راه پیدا می کنند، رپرتوآری مشخص ارسال می شود که در آینده به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

او در رابطه با همکاری بلندمدت با فرهنگسرای بهمن افزود: خوشبختانه فرهنگسرای بهمن به مدیریت آقای خسروی ضمن همکاری با آقای مهدی غلامی همواره ثابت کرده که از هنرمندان جوان حمایت کرده است و این انگیزه خوبی بود که پس از دو سال وقفه به علت کرونا، جشنواره ای را برگزار کنیم که بتواند در زمینه نوازندگی تار و سه تار استعدادیابی کند. با این حال، معتقدم این جشنواره قطعا با ایراداتی مواجه ست اما می توانیم ادعا کنیم که بر خلاف اکثر جشنواره ها که رپرتوآری تکراری دارند، در این جشنواره سعی شده همه چیز بر مبنای ابداع، مهارت، جسارت و تسلط طبقه بندی و ارائه شود که این مساله حائز اهمیت است و با وجود داورانی که در کنار توانایی، مهارت و محبوبیت قابل تاملی دارند، بی شک نتیجه پایانی ارزشمند خواهد بود.

علی‌اصغر خسروی مدیر فرهنگی ـ هنری منطقه ۱۶ و رئیس فرهنگسرای بهمن نیز با اشاره به برگزاری جشنواره و رویدادهای متعدد فرهنگی ـ هنری در این مکان گفت: «فرهنگسرای بهمن بر اساس سیاست ها و عملکرد مورد تایید، توجه به هنر موسیقی فاخر را جز وظایف خود می داند و طی سال های گذشته ثابت کرده است بر این امر اهتمام دارد. طی دو سال گذشته و با شیوع بیماری کرونا، برای اولین بار موفق شدیم جشنواره تک نوازی را در دوره هفتم که مربوط به نوازندگی دف بود، به صورت مجازی در کل ایران برگزار کنیم و دوره هشتم نیز حضوری برپا شد که این دو تجربه ارزنده ما را بر آن داشت که نهمین جشنواره تک نوازی سه تار و تار را با همکاری آموزشگاه وزیری از دریافت آثار تا داوری به صورت مجازی به مرحله اجرا برسانیم و اگر بستر لازم با رعایت پروتکل های بهداشتی و کسب اجازه از ستاد کرونا مهیا شد، اختتامیه این جشنواره به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

علاقمندان شرکت در این جشنواره تا بیستم و پنجم بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا با ارسال آثار خود به همراه فرم ثبت نام که در حساب پرتال فرهنگسرای بهمن به نشانی https://bahman.farhangsara.ir/ بارگزاری شده است (به شماره واتساپی ۰۹۰۲۱۷۴۲۷۹۵) دراین جشنواره شرکت کنند.

همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۸۸۷۸۴۹۸۸ و ۸۸۶۷۰۸۶۸ تماس بگیرند.

چاپ
>