X

نمایشگاه عکس استادان موسیقی ایران در ۲۵ استان کشور برگزار می‌شود

شنبه, 3 تیر 1396

مجموعه عکس‌ها و اسناد اساتید موسیقی ایران که به همت فروغ بهمن‌پور جمع‌آوری شده است، با حمایت انجمن موسیقی ایران از ۱۰ تیر ماه در ۲۵ استان کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، فروغ بهمن‌پور، روزنامه‌نگار و پژوهشگر موسیقی ایرانی در مورد علت جمع‌آوری مجموعه عکس‌های هنرمندان موسیقی گفت: جمع‏آوری این عکس‏ها و اسناد صرفاً به دلیل علاقه‌ی شخصی به موسیقی ایرانی و از سال‌ها قبل صورت گرفته است و به نیت تبدیل به یک مجموعه یا چاپ کتاب نبوده است.

وی در ادامه توضیح داد: این عکس‏ها طی پیگیری‏های مستمر در سال‏های گذشته و آشنایی و ارتباط با اساتید بزرگی همچون استاد کسایی، تجویدی، یاحقی، جلیل شهناز و دیگران گردآوری شده است و اکنون با حمایت جناب آقای دکتر جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران و شعب استانی این انجمن قرار شده است که این آثار برای استفاده و آشنایی عموم در ۲۵ استان کشور به طور همزمان به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: متأسفانه بیش‏تر این اساتید از دنیا رفته‌اند اما همچنان با خانواده‌‌هایشان در ارتباط هستم و به‌واسطه اعتمادی که به بنده دارند به محض اینکه چیزی در آرشیو پدرانشان پیدا کنند در اختیارم قرار می‌دهند، ولو خارج از کشور باشند.

بهمن‌پور در مورد چگونگی شکل‌گیری این مجموعه و همکاری‌اش با نشریات مختلف خاطرنشان کرد: خود من هیچگاه فکر نمی‌کردم روزی این عکس‌ها و اسناد تبدیل به مجموعه شود و من هیچ قیمتی برای این آرشیو و عکس‌های این نمایشگاه نگذاشته‌ام؛ این کار دلی بوده است و هرگز به مقوله‌ی تجاری آن فکر نکرده‌ام. انشالله به‌زودی کتابی از این مجموعه عکس‌ها نیز منتشر خواهد شد و در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است این نمایشگاه به همت فروغ بهمن‌پور و با حمایت انجمن موسیقی ایران و با همکاری شعب استانی این انجمن از ۱۰ تیر ماه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمهال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، همدان، یزد به طور همزمان برای علاقمندان به نمایش گذاشته می‌شود.

چاپ
>