X
اثر علی‌رضا خاقانی در خانه‌ی هنرمندان ایران

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران برگزار می‌شود

دوشنبه, 3 خرداد 1395

به گزارش نای، نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران اثر علیرضا خاقانی سه‌شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۷ در نگارخانه‌ی «میرمیران» خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

علیرضا خاقانی که پیش از این نمایشگاه تندیس‌های مشاهیر ایران را در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار کرده است، درباره‌ی برگزاری این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه سه تندیس سیلیکونی از اساتید برجسته‌ی تار ایران استاد غلامحسین بیگجه‌خانی، استاد جلیل شهناز و استاد محمدرضا لطفی در حال نواختن تار روی صحنه کنسرت در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.»

وی گفت: «تلاش کردیم با پخش موسیقی در فضای نگارخانه و سه تندیس سیلیکونی از اساتید برجسته‌ی تار ایران، صحنه‌ی کنسرت موسیقی برای مخاطبان خلق کنیم.»

علیرضا خاقانی درباره‌ی جنس این تندیس‌ها در نمایشگاه امسال خود گفت: «این تندیس‌ها همچون تندیس‌های مشاهیر ایران از جنس سیلیکون است. سیلیکون ماده‌‌‌‏ای است که در سال‌‌‌‏های اخیر جهت ساخت مجسمه از آن استفاده می‌‌‌‏شود. این ماده دارای خواص رنگ‌‌‌‏پذیری و فرم‌‌‌‏پذیری خوبی است و امکان ایجاد بافتی همچون بافت زنده پوست می‌‌‌‏نماید، به همین دلیل این تندیس‌‌‌‏ها بسیار طبیعی به نظر می‌‌‌آیند.

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران از ۴ تا ۱۸ خرداد در نگارخانه‌ی میرمیران خانه‌ی هنرمندان ایران دایر است.

چاپ
>