X

نغمه های لُرستان در جشنواره ملی موسیقی جوان

چهارشنبه, 9 مرداد 1398

به گزارش روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، تالار رودکی در چهارمین روز برگزاری    جشنوازه ملی موسیقی جوان در هشتم مردادماه از نوازندگان لرستانی میزبانی کرد و آن‌ها در مقابل هیأت   داورانی متشکل از رضا پرویز زاده، فرج علیپور و علی‌اکبر شکارچی به رقابت پرداختند.

بر اساس این گزارش، در روز چهارم جشنواره ملی موسیقی جوان شرکت‌کنندگان در بخش‌های آواز، کمانچه، تنبک، سرنا و دهل به روی صحنه رفتند تا در مقابل هیأت داوران به رقابت بپردازند.

در ابتدا کمانچه نوازان که به سه رده سنی الف، ب و ج تقسیم بندی شده بودند، به نوبت روی صحنه حاضر شدند و قطعات خود را نواختند.

امیررضا بهزادی، محمد امینی فر، حمیدرضا آذربخت، مرضیه لشنی زند، رضا کرنوکر و پویا یگانه در گروه  سنی الف حضور داشتند. سپس محمد بارانی بیرانوند به عنوان اولین شرکت‌کننده از گروه سنی ب به روی صحنه حاضر شد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او به ترتیب احمد ظهری نیا، سعید پانسته، محمدامین  ماسوری، ساسان جعفری و محمدرضا بارانی از این رده سنی برای اجرا مقابل داوران قرار گرفتند.

پس از استراحتی کوتاه، رده سنی ج با شش شرکت‌کننده حاضر شد و در این قسمت علی صحرایی، مهرداد عزیزی، سجاد لیریایی، پوریا قلاوند، یونس غلام زاده علم و مریم محمدی کمانچه نوازی کردند تا بخش      کمانچه موسیقی لرستان به پایان برسد.

بخش دوم اجراهای جشنواره، به آواز و تنبک اختصاص داشت و در بخش آواز تنها یک شرکت‌کننده به‌نام  سبحان امرایی حضور داشت و پس از او نوبت به اجراهای ساز تنبک رسید که در ابتدا آریو برزن ابدالی از   گروه سنی الف به روی صحنه حاضر شد و قطعات خود را اجرا کرد. پس از او محمد طاهرپور، پارسا باجلاوند، امیرحسین باجلاوند، رضا طولابی و حامی رهسپار از این رده سنی به نوبت به روی صحنه حاضر شدند و   قطعات خود را نواختند. همچنین کیارش دالوند، علی باجلاوند، بهرنگ سپهوند و سعید پانسته از رده سنی ب و مهران شیراوند از رده سنی ج به تنبک نوازی پرداختند.

بخش پایانی اجراهای روز چهارم به اجراهای سرنا و دهل اختصاص داشت و در ابتدا رستم بسطامی از رده  سنی الف به اجرای قطعات خود پرداخت و پس از او امیرحسین بسطامی، حسین حسنوند، محمدمهدی     حسنوند، حسین کاکاوند قلعه نویی، آرمان بهزادی فر و آرمین بهزادی فر از این رده سنی و همچنین عرفان مریدی و امیرحسین بلوری از رده سنی ب به نوبت مقابل داوران قرار گرفتند و به اجرا پرداختند. سپس امیرمحمد بسطامی، آریو برزن ابدالی و حامی رهسپار از رده سنی الف نیز به نواختن ساز دهل پرداختند.

حضور هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی از نکات حاشیه‌ای چهارمین روز جشنواره ملی موسیقی      جوان بود.

حسن سالاروند از دورود تنها غایب روز چهارم جشنواره موسیقی جوان بود.

سیزدهمین دورۀ جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و  با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی تهران برگزار خواهد شد.

چاپ
>