X
همایون شجریان از وضعیت پدرش گفت:

نشانه‌اى از پیشرفت سرطان دیده نشده است

چهارشنبه, 23 تیر 1395

همایون شجریان در صفحه‌ی مجازی خود با تکذیب شایعات اخیر در مورد وضعیت خسرو آواز ایران، حال وی و نتیجه‌ی آزمایشات را خوب دانست.

به گزارش نای، در یادداشت همایون شجریان آمده است:

دوستان عزیز با سلام و احترام، امیدوارم همواره خوب و سلامت و برقرار باشید. نتایج تمام آزمایشات خوب هستند و در هیچ‌کدام نشانه‌اى از پیشرفت سرطان دیده نشده است. همان‌طور که از قبل مى‌دانید تنها ضعف جسمانى‌ست که آن‌هم به امید دوست، با تغذیه و دارو و فیزیوتراپى تا قبل از آنکه زمان براى شروع مرحله‌ی دوم درمان از دست برود برطرف خواهد شد. علت طولانى‌تربودن این ضعف بر کسى معلوم نیست، اما رسیدگى در نهایت خودش در حال انجام است. مرحله‌ی دوم درمان براى بازگشت نکردن و پیشرفت نکردن مریضى الزامى به نظر مى‌رسد، تا معشوق چه خواهد.

شایعات ناراحت‌کننده‌اى به گوش مى‌رسند که پایه و اساس درستی ندارند، ایشان هوشیارى‌شان سر جاست و نسبت به یک ماه گذشته با روحیه‌ی بالاترى دستورات پزشک را اجرا مى‌کنند. بد نیست بدانید با اشتیاق زیاد همراه من و برادرم رایان جام ملت‌هاى اروپا را تا پایان دنبال کردند و از قهرمان شدن تیم پرتقال شاید به خاطر بازیکن محبوب‌شان رونالدو راضى به نظر مى‌رسند. زندگى اینجا تمام نشده و نبض‌مان بیدار و هشیار است. از تلویزیون و اخبار به دور هستند و ما هم از رساندن خبرهاى تأسف‌برانگیز که ناراحت‌شان مى‌کند خوددارى می‌کنیم و پیغام‌هاى محبت‌آمیز شما نازنینان را بدون کم و کاست به اطلاع‌شان مى‌رسانیم و لبخند واقعى را دریافت مى‌کنیم. هر بار که شعرى از حافظ برایشان می‌خوانم زبان به تحسین این مرد آسمانى مى‌گشایند و باورم نمى‌شود در غزلى که برایشان تفعل زدم او نیز اینچنین کرد و فرمود:

ای دوست دست حافظ تعویذ چشم زخم است

یا رب ببینم آن را در گردنت حمایل

با اینکه سرطان را میهمان خود مى‌خوانَد، به شوخی به ایشان گفتم شاعر گفته میهمان گرچه عزیز است ولى همچو نفس خفه مى‌سازد اگر آید و بیرون نرود تا مصمم‌ترشان کنم براى بدرقه‌ی میهمان. تجسم وضعیت براى مثال از نظر حقیر مانند شهرى است از شهرهاى ایران که مهاجمان وارد شده باشند و بخواهند به اشغالش دربیاورند، بسیارى از ما شاهدش بوده‌ایم در آن زمان که دلیران ایران مى‌جنگیدند و جان‌فشانى می‌کردند، دوست مى‌کوشید تا در آن ناگوار روزگار روحیه دهد و دعا می‌کرد براى موفقیت، و برعکس آن شایعات مى‌کوشید براى پذیرش نابودى. از این لحظه هر خبر قابل توجهى که لازم باشد عزیزان را از آن باخبر کنم، از طریق همین اینستاگرام به اطلاع‌شان خواهم رساند. رسانه‌هاى محترم و اشخاص محترمى که مایل هستند خبررسانى کنند مى‌توانند آخرین اطلاعات خود را از این طریق دریافت نمایند.

در آخر نمى‌توانم بار دیگر از استاد بزرگ عباس کیارستمی یاد نکنم، مردى که جایش را فقط خودش می‌تواند پر کند. روحش شاد!

چاپ
>