X
با تاسیس ارکستر «هیژان»

موسیقی ۳۵۰ سال پیش ایران نواخته می شود/ اجرای ارکستر اقوام

شنبه, 13 مرداد 1397

هیوا رنجبر رهبر ارکستر اقوام ایرانی «هیژان» گفت: مدتی است که ارکستر اقوام ایرانی «هیژان» تشکیل شده و بنا داریم اجراهای مختلفی از موسیقی اقوام ایران روی صحنه ببریم که بر همین اساس تازه ترین کنسرت این مجموعه چهاردهم شهریورماه با حضور بیش از ۱۰۰ نوازنده و خواننده موسیقی اقوام ایران در تالار وحدت روی صحنه می رود.

وی ادامه داد: در این کنسرت که به لحاظ تعداد نوازنده در حوزه موسیقی اقوام بی سابقه است ۴۰ نوازنده دف، ۶ خواننده و ۱۵ نوازنده در حوزه سازهای ملودیک آثاری را در چارچوب کارگاه های موسیقی اقوام ایران اجرا می کنند. این رپرتوار در قالب موسیقی آذری، گیلکی، بختیاری، لری، مناطق جنوب کشور، کردی و اقوام مختلف ایران به مخاطبان ارایه می شود که قطعات اجرا شده عمدتا بر موسیقی اصیل این مناطق تمرکز دارد که قدمت بسیاری از آنها به ۳۵۰ سال بازمی گردد.

این هنرمند اظهار کرد: بعد از برگزاری کنسرت شهریورماه، بنا داریم کنسرت های دیگری برگزار کنیم که فعلا برگزاری کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران به نتیجه رسیده و در صورت امکان اواخر زمستان سال ۹۷ با حضور یک ارکستر بزرگتر کنسرتی در قالب ارکستر اقوام ایرانی به مخاطبان ارایه می شود.

به گفته وی، رهبری ارکستر یک مجموعه از هنرمندان موسیقی اقوام ایران بسیار سختی دارد و می توان گفت یکی از سنگین ترین کارهایی است که در این حوزه می توان برشمرد.

رنجبر درباره برنامه های آینده ارکستر نیز توضیح داد: برای عید نوروز سال آینده مشغول طراحی آلبومی هستیم که این آلبوم با حضور تعدادی دیگر از هنرمندان اقوام ایرانی دربرگیرنده فضای متفاوتی است.

منبع: خبرگزاری مهر

چاپ
>