X
در تالار وحدت اجرا می‌شود:

موسیقی روایی با شاهین آرین

شنبه, 30 بهمن 1395

کنسرت موسیقی روایی به خوانندگی شاهین آرین ۱۹ اسفند در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، این کنسرت با اجرای متفاوتی از موسیقی مردمی برگزار می‌شود. شاهین آرین، با اشاره به تنوع ذائقه‌های موسیقایی در ایران گفت: در حال حاضر کنسرت‌هایی که روی صحنه می‌روند سبک و سیاق مشابهی دارند. اگرچه من به تمام ذائقه‌ها احترام می‌گذارم اما در بیشتر اجراها فقط هنرمند روی صحنه عوض می‌شود. سعی ما در این برنامه این است که حال و هوای متفاوتی در اجرا ایجاد کنیم.

او درباره این مطلب توضیح داد: یکی از هدف‌های ما این است که فضا را به سمت اجرا با سازهای کلاسیک ببریم و اجرای موسیقی را از این فضای الکترونیکی که بر کنسرت‌ها حاکم است رها کنیم.

آرین تأکید کرد: البته که همه‌ی کنسرت‌ها در جای خود قابل احترام هستند و همچنین مشابه کاری که ما انجام می‌دهیم هم قبلاً انجام شده اما تنوع زیادی در این زمینه حاکم نیست و فکر می‌کنم تلاش ما برای ایجاد یک ذائقه جدید با سازهای فاخرتر و کلاسیک مفید باشد.

آرین درباره جزئیات دیگر اجرا گفت: بیست قطعه با تم‌های ملی، عاشقانه و … را روی صحنه اجرا می‌کنیم. ارکستر سی و دو نفره‌ای به رهبری فربد یزدان‌فر نیز من را در این اجرا همراهی می‌کنند.

این خواننده پرسابقه درباره شیوه انتخاب قطعات توضیح داد: سعی کردم تعدادی از قطعاتی را که در این پانزده سال در مناسبت‌های مختلف و در رادیو و تلویزیون اجرا کرده بودم و به نوعی تم آرام و عاشقانه و یا ملی و ارزشی دارند انتخاب کنم.

وی در پایان از اینکه بعد از مدت‌ها با یک برنامه متفاوت میزبان علاقه‌مندان و مخاطبان خود است ابراز خشنودی کرد.

گفتنی است شاهین آرین از سال ۷۹ در حوزه موسیقی آغاز به کار کرده و چند سال پیش اولین کنسرت خود را در برج میلاد به روی صحنه برد. این اولین اجرای او با سازهای کلاسیک در تالار وحدت است.

چاپ
>