X
مدیر موزه "دکتر معین و استاد امیرجاهد":

موزه “امیرجاهد” خانه همه پیشکسوتان و هنرمندان موسیقی است

چهارشنبه, 30 خرداد 1397

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، مهدی سبحانی (مدیر موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد) با بیان به این که استاد محمدعلی امیرجاهد در این خانه (محل کنونی موزه) سکونت داشتند و بعد ها نیز دکتر محمد معین (داماد ایشان) در خانه همجوار سکنی گزیدند، اظهار داشت: این موزه از دیرباز محل رفت و آمد اهالی فرهنگ و هنر بود و به جهت حضور استاد امیر جاهد بسیاری از هنرمندان موسیقی نیز به این خانه می آمدند.
*برگزاری سومین مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی

مدیر موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد گفت: سومین مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی متولد بهار، با اهدای تندیس موزه و لوح تقدیر فردا پنج شنبه (۳۱ خردادماه) در موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد برگزار می شود.

سبحانی با اشاره به ۲ دوره قبلی جشن زادروز هنرمندان گفت: در این برنامه نیز به رسم دوره های قبلی، اهالی موسیقی و برخی از مسئولان فرهنگی سخنرانی خواهند کرد.

وی با بیان این که در مراسم دوره قبلی گروه موسیقی امیرجاهد و مدرسان موزه با اجرای موسیقی زنده هنرنمایی کردند، گفت: در این دوره قرار است چند تن از هنرمندان پیشکسوت به اجرای موسیقی بپردازند که این برنامه برای ما بسیار ارزشمند و باعث افتخار است.

سبحانی همچنین در خصوص رونمایی از “دیوار هنرمندان” این موزه گفت: یکی از دیوارهای حیاط موزه را به درج نام هنرمندان سرشناس موسیقی ایران اختصاص دادیم که در مراسم دوره گذشته (زمستان ۹۶) از این دیوار رونمایی شد و به تدریج نام هنرمندانی که در موزه از آنها تقدیر می شود به این دیوار اضافه خواهد شد.

*جشن تولد هنرمندان بهانه ای برای پاسداشت پیشکسوتان

مدیر موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد گفت: سلسله برنامه جشن تولد فصلی هنرمندان بهانه ای برای پاسداشت مقام هنری موسیقیدانان پیشکسوت است که با همکاری خانه موسیقی ایران در محوطه موزه استاد امیر جاهد برگزار می شود.

سبحانی همچنین با ابراز خوشحالی از این که پیشکسوتان و هنرمندان موسیقی به موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد رفت و آمد می کنند، گفت: امیدوارم توانسته باشیم در برگزاری پاسداشت مقام هنری موسیقیدانان پیشکسوت، شأن و مقام هنرمندان کشور را رعایت کرده باشیم.

مدیر موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد در خصوص حضور هنرمندان و علاقه مندان در این مراسم گفت: متاسفانه به دلیل محدودیت فضای محوطه موزه فقط دعوت از تعداد محدودی از فرهیختگان و علاقه مندان به حضور در این مراسم میسر شد لذا تصمیم گرفتیم که در مراسم مشابه دیگری که به زودی اطلاع رسانی می شود پذیرایی جمع بیشتری از علاقه مندان و هنرمندان عزیزمان باشیم

سبحانی در پایان همچنین از حمایت و همکاری خانه موسیقی ایران، اعضای شورای شهر تهران و شهرداری منطقه۱۴ در برگزاری مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی قدردانی کرد.

لازم به توضیح است، مراسم نکوداشت زادروز هنرمندان پیشکسوت موسیقی متولد بهار، با اهدای تندیس موزه و لوح تقدیر فردا پنج شنبه (۳۱ خردادماه) ساعت ۱۸ در موزه “دکتر معین و استاد امیر جاهد” برگزار می شود.

چاپ
>