X

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد: جمشید عندلیبی نام خود را در تاریخ موسیقی کشور ماندگار کرد

سه شنبه, 15 اسفند 1402

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی درگذشت جمشید عندلیبی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت عرصه نی نوازی را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری کشور تسلیت گفت.

متن پیام امیرحسین سمیعی به شرح ذیل است:

«در روزهای پایانی زمستان ۱۴۰۲ خبر درگذشت استاد جمشید عندلیبی به عنوان یکی از مهم‌ترین و ارزنده‌ترین هنرمندان موسیقی ایران به ویژه در عرصه نی نوازی، جامعه موسیقی کشور را متاثر کرد.

هنرمندی برخاسته از مکتب استادان و هنرمندان ارزنده موسیقی ایرانی که با فراگیری تکنیک‌های مختلف و متنوع نی نوازی نقش بسیار موثر و ارزشمندی در توسعه کمی و کیفی نوازندگی و معرفی این ساز ارزشمند به علاقه‌مندان و دوستداران موسیقی ایفا کرد.

نوازنده و آهنگسازی که علاوه بر تکنوازی سحرانگیز خود در پروژه ماندگار «نی نوا» به آهنگسازی استاد حسین علیزاده، با تولید بسیاری از آثار دارای کیفیت دیگر، نام و یاد خود را در تاریخ موسیقی این سرزمین ماندگار کرد.

هنرمندی ممتاز درعرصه نوازندگی که شنوندگان نغمات موسیقی ایرانی با شنیدن صدای منحصر به فردی که پیش روی مخاطبان قرار می‌داد، وی را به عنوان هنرمندی صاحب سبک و دارای خلاقیت‌های بسیار در عرصه نوازندگی نی می‌شناختند. مسیری که منجر به تولید آثاری بسیار ارزشمند و ماندگار و همکاری با هنرمندان ارزنده موسیقی این سرزمین شد و نام او را در آسمان پرستاره موسیقی ایران ماندگار کرد.

بی‌گمان فقدان هنرمندان جریان ساز و ارزشمندی چون مرحوم استاد جمشید عندلیبی ضایعه‌ای بزرگ برای فرهنگ و هنر این سرزمین به ویژه عرصه موسیقی ایرانی است.

اینجانب به سهم خود درگذشت زنده‌یاد جمشید عندلیبی را به خانواده این هنرمند شایسته و جامعه موسیقی کشور تسلیت گفته و برای شادی روح این هنرمند گرانقدر علو درجات الهی را خواستارم.

روحش شاد و یادش گرامی

امیرحسین سمیعی / مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»

انتهای پیام

چاپ
>