X

مجوز کنسرت «کیتارو» در تهران صادر شد

چهارشنبه, 11 بهمن 1396

ستاره جهانی موسیقی ژاپن بار دیگر در ایران به روی صحنه می‌رود تا سه سال پس از برگزاری یک کنسرت باشکوه در تهران، علاقمندان موسیقی نیوایچ پذیرای یکی از مشاهیر این حوزه در ایران باشند.
به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، «ماسانوری تاکاهاشی» ملقب به «کیتارو» سه سال پس از اجرای پرطرفدارش در تهران که با استقبال و تمدید چند باره کنسرتش رو به رو شد، بار دیگر در تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت و همه مجوزهای این کنسرت صادر شده است و بلیت فروشی آن به زودی آغاز خواهد شد.
علی چراغعلی (تهیه کننده این کنسرت) درباره این برنامه توضیح داد: «خوشبختانه تمام مجوزهای برگزاری این کنسرت صادر شده است و قرار بود این کنسرت در ۴ اسفندماه درتهران برگزار شود ولی بنا به برخی برنامه ریزی ها از سوی ما و آقای کیتارو تصمیم نهایی را گرفتیم و در اردیبشت سال ۹۷ این کنسرت در تهران و چند شهر دیگر در کشور روی صحنه خواهد رفت.»
چراغعلی افزود: «پس از اجرای قبلی تقاضاهای بسیاری از شهرستان‌ها مبنی بر برگزاری این برنامه در چند شهر ایران داشتیم که همین باعث شده این بار علاوه بر تهران در چند شهر دیگر کشور نیز این کنسرت را برگزار کنیم که جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد تا تور کنسرت های افسانه موسیقی ژاپن در ایران، این بار به شکلی ویژه و متفاوت برگزار شود.»
جزئیات زمان آغاز بلیت فروشی، سایت بلیت فروشی این کنسرت، اطلاعات و جزئیات این اجرا به همراه سخنانی کوتاه از «کیتارو» درباره حضورش در ایران به زودی دراختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
کیتارو مهر ماه سال ۹۳ اجرایی پرطرفدار و پرمخاطب را در تهران و سالن وزارت کشور روی صحنه برد و استقبال از این کنسرت باعث تمدید چندباره آن شد. سه سال پس از ان اجرای پرطرفدار، این هنرمند نامدار جهان بار دیگر در تهران به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
«ماسانوری تاکاهاشی» ملقب به «کیتارو» که متولد چهارم فوریه ۱۹۵۳ در شهر تویوهاشنی ژاپن است، در ایران طرفداران زیادی دارد. او اولین‌بار با آلبوم «جاده ابریشم» سر زبان‌ها افتاد. این آلبوم تنها در ایران با استقبال روبه‌رو نشد، چراکه در سال ۱۹۸۶ با استقبال جهانی روبه‌رو شد. جاده ابریشم، موسیقی‌ای بود برای مستندی ژاپنی که به مدت پنج سال در تلویزیون به نمایش درآمد. کیتارو در سال ۸۷میلادی به دنبال استقبال از آلبوم جاده ابریشم، با همکاری موسیقیدانانی چون جان اندرسون و می‌کی هارت آلبوم مطرح «نور روح» را عرضه کرد که حدود ۱۰میلیون کاست از آن فروخته شد و در ایران هم با استقبال زیادی روبه‌رو شد. از دیگر آلبوم‌های کیتارو که در ایران با استقبال مواجه شده می‌توان از «ماندالا» یاد کرد. کیتارو در کنار محبوبیت جهانی، جایزه معتبر گرمی (Grammy) را که به اسکار موسیقی شهرت دارد بابت موسیقی فیلم «بهشت و دوزخ» (ساخته اولیور استون) از آن خود کرده است. این جایزه سال ۱۹۹۴ به او اعطا شد.
ماسانوری تاکاهاشی که بعدها دوستانش نام کیتارو را بر او نهادند اگر به علت توانایی در نوازندگی چند ساز روزگاری در کلوب‌های شبانه توکیو و یوکوهاما به نوازندگی گیتار و… می‌پرداخت، با آشنایی با سینتی‌سایزر و موسیقی الکترونیک قدم به دنیایی گذاشت که برای او شهرت جهانی را به ارمغان آورد. او که در سال ۱۹۷۹ دو آلبوم «داستان ماه کامل» و «بهشت» را ارائه کرد از سوی سازمان ملی رادیو تلویزیون ژاپن برای آهنگسازی روی مستند جاده ابریشم به همکاری دعوت شد و با این مستند نوای موسیقی او شهرتی جهانی یافت و با ساخت موسیقی متن فیلم «بهشت و زمین» ساخته الیور استون کارگردان آمریکایی در سال ۱۹۹۳ جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد. او که بارها نامزد دریافت جایزه گرمی شده بود سرانجام در سال ۲۰۰۱ آن را در ۴۸سالگی برای ساخت «Thinking of you» به عنوان بهترین آلبوم سبک نیو ایج از آن خود کرد.
کیتارو سال‌هاست در آمریکا، شهر سانفرانسیسکو ساکن است و موسیقی خود را که برگرفته از اصوات طبیعت است عمدتا در استودیوی شخصی‌اش در کوه‌های ژاپن می‌سازد.

چاپ
>