X

مجموعه کتاب‌های‌ «موسیقی دریافت» منتشر شد

چهارشنبه, 1 آذر 1396

مجموعه کتاب‌های‌ «موسیقی دریافت» در سه جلد با محوریت تئوری موسیقی، مبانی نظری موسیقی ایران و مبانی هارمونی روانه بازار نشر موسیقی شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، حمید مرادیان، مؤلف کتاب، در مورد این مجموعه توضیح داد: مجموعه کتاب‌های «موسیقی دریافت» با هدف ساده‌سازی مفاهیم بنیادین موسیقی و بیان آنها با نثری ساده و روان نگاشته شده‌اند.

وی در ادامه گفت: در این مجموعه نمونه سؤال‌های متعدد تشریحی و تستی که بعد از توضیحات مربوط به هر فصل آورده شده‌اند خواننده را در چالشی آزمون‌وار قرار می‌دهند و علاوه بر درک بهتر مفاهیم او را برای مواجهه با انواع پرسش‌های مطرح‌شده در آزمون‌های مختلف آماده می‌کنند. پرداختن به سبک‌ها و مکتب‌های متفاوت آموزشی رایج در ایران برای آشنایی خواننده با شیوه‌های متفاوت آموزش از دیگر ویژگی‌های این مجموعه است.

مؤلف کتاب «۱۰قطعه۱۰آنالیز» در مورد این مجموعه گفت: در طی سال‌ها تدریس این مفاهیم به هنرجویان و دانشجویان موسیقی با احساس نیاز مخاطبین به منبعی که به صورت ساده و با بیانی امروزی به تبیین مفاهیم بنیادین موسیقی پرداخته باشد مواجه شدم. گذشته از آن تنوع سبک‌های آموزشی که خود ناشی از تفاوت منابع است اغلب هنرجویان را با سردرگمی و در نهایت دلسردی ناشی از آن مواجهه می‌کند. بنابراین در این مجموعه سعی شده است که دیدگاه‌های مختلف آموزشی در کنار هم دیده شوند تا مخاطب با شیوه‌های مختلف بیان یک مطلب به سادگی آشنا شود. در این مسیر خواننده‌ی کتاب، آمادگی لازم را برای درک این مفاهیم از منابع و کتاب‌های تخصصی که بیانی پیچیده‌تر دارند پیدا خواهد نمود.

چاپ
>