X

«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود

دوشنبه, 20 شهریور 1396

آلبوم «ماه تابان» با آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمدسعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با دربرگیری قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند منتشر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، در این اثر که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار موسیقی منتشر می شود، تصانیفی بر اساس اشعاری از مولانا، حسین منزوی و غلام‌عباس خشتی‌نژاد در دستگاه همایون، نوا، بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.

علی خشتی‌نژاد آهنگساز این اثر در خصوص شکل‌گیری آلبوم «ماه تابان»  گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با مؤسسۀ سروش مولانا زده شد؛ به طوری که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم سالروز حضرت مولانا اجرا کردیم. به دنبال آن تصانیف دیگر این اثر بر روی اشعاری از حسین منزوی و  پدرم ساختم و در نهایت با چندین تکنوازی در قالب یک آلبوم با عنوان «ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری شکل گرفت.

وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش‌درآمدی از استاد جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.

این آهنگساز در خاتمه با اشاره به سازبندی این آلبوم افزود: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر «گل‌ها» نیز توجه‌ای داشته باشیم، به‌طوری که چهار تا از تصانیف «ماه تابان» ساختار ارکستر «گل‌ها» را دارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از سازبندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا، و دستان ساخته شده‌اند.

چاپ
>